Отримати освіту за кордоном - гарне та амбітне бажання. Навчання в іншій країні супроводжується обов’язковим виконанням певних умов та укладанням спеціальних угод для отримання студентської візи, однією з яких є страхування.
Сьогодні ми поспілкуємось з представником компанії ІnfoStady Вікторією Киричук.
- Вікторіє, ваша компанія займається навчанням за кордоном для наших співвітчизників. З досвіду Вашої роботи, чи обов’язкове страхування студента за кордоном, чи це формальність, без якої можна і обійтись?
- Так, наша компанія понад 15 років організовує навчання за кордоном для наших студентів. Страхування особи, яка виїжджає за кордон є обов’язковою умовою отримання студентської візи. Без страхування легальне перебування особи за кордоном буде просто неможливим. Європейські країни поважають закон, і приймаюча сторона хоче бути впевнена, що ви спроможні заплатити за медичну допомогу у разі непередбачуваних ситуацій.
- За досвідом ваших клієнтів наскільки часто ці непередбачувані ситуації трапляються за кордоном?
- Хоча б раз на рік хворіє кожна людина. Навіть такі молоді люди як студенти. Навчаючись в іншій країні з відмінним від нашого кліматом, їжею та особливостями кухні може статися багато несподіванок: студенти можуть захворіти чи отримати травми під час спортивних змагань чи тренувань. Окрім того, є і сезонні хвороби. І просто звичайна застуда за кордоном може стати неприємною пригодою. Адже в іншій країні все по-іншому. Ви можете не знайти знайомих ліків в аптеках, а навіть якщо знайдете аналоги, придбати їх без рецепту неможливо. В кожній країні є також особливості надання медичної допомоги. І вони також можуть стати для студента та його батьків непередбачуваними.
- Чи достатньо в такому випадку звичайної медичної страховки?
Медична страховка для студентів може включати в себе відшкодування медикаментозного забезпечення в разі хвороби чи невідкладні стоматологічні послуги, які є досить дорогими у Європі. Наша практика показує, що український страховий поліс може вирішити цю проблему. Але слід усвідомлювати яку саме допомогу гарантує ваша страхова компанія за кордоном. Наприклад, чи покриває ваш поліс: невідкладну допомогу (допомога виїзних бригад, первинний огляд та попередній діагноз), амбулаторну (здійснення лабораторних обстежень, аналізів, консультації вузькопрофільних спеціалістів) та стаціонарну (оплата ліків, здійснення лікування у стаціонарі). Чи передбачає поліс франшизу (частину витрат, яку бере на себе сам застрахований)? Чи включені в програму субліміти (дуже неприємна річ)? В яких випадках буде діяти страховий поліс? Ми радимо нашим клієнтам, які обирають для себе той чи інший поліс, звертати увагу на його покриття. Чи буде діяти страховка, наприклад, у разі звернення до стоматолога.
Також всім мабуть знають, що студентське життя є досить активним: це і заняття спортом, і спортивні змагання, туристичні походи, подорожі. Під час них молода людина може отримати травму. Тому страховка, на наш погляд, повинна враховувати і це.
- Ви говорите про нещасні випадки?
- Так, ми радимо своїм клієнтам, які збираються вчитися за кордоном, окрім страхування медичних витрат, включати до полісу і захист від нещасних випадків.
- З досвіду Вашої роботи, на що ще слід звернути увагу при укладанні договору страхування?
- Окрім того, що потрібно уважно обирати страхову компанію, яка буде захищати вас протягом всього навчального року, варто обрати собі поліс не зі стандартною страховою сумою, а зі збільшеною. Адже ви їдете не на 14-денний відпочинок. Саме тому ми рекомендуємо нашим клієнтам звернути увагу на спеціальну програму страхування «Студент» від польської страхової компанії PZU, що вже 20 років працює і в Україні. Програма розроблена з врахуванням всіх нюансів студентського життя за кордоном та гарантує захист на суму 300 000 євро.
- Дякуємо, Вікторіє, за вичерпну відповідь. Сподіваємося, молодь, яка збирається на навчання за кордон, обов’язково скористається Вашими порадами, адже страхування зможе забезпечити не лише легальне перебування людини в іншій країні, а й надасть спокій, надійність та впевненість їй та членам родини.
Підсумки врегулювання страхових випадків за січень-червень 2024 року
ДетальнішеСК «ПЗУ Україна» підбила підсумки за перше півріччя 2024 року.
Детальніше