Медицина при ДТП

Загальні умови продукту «Медицина при ДТП»

Реєстр посередників продукту «Медицина при ДТП»

Інформаційний лист «Медицина при ДТП»

Програма страхування Захист 20 000 Захист 27 000 Захист 40 000 Захист 80 000 Захист 100 000
Об’єкт страхування Об’єкт страхування - життя, здоров’я, працездатність Застрахованої особи, зазначеної у Договорі страхування.
Страхові ризики та обмеження страхування

Страхові ризики

  • Розлад здоров’я, що стався внаслідок ДТП у Страхувальника/Застрахованої особи, і потребує надання невідкладної медичної допомоги.

Дорожньо-транспортна пригода (далі ДТП) – подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Обмеження страхування

  • Страхувальником можуть бути:
  1.  власники/водії ТЗ;
  2. учні та інструктори автошкіл;
  3. особи, робота яких пов'язана з постійними поїздками (кур'єри, листоноші і т.п.);
  4. велосипедисти;
  5. пішоходи;
  6. пасажири.
  • Якщо Страхувальник:

    дієздатна фізична особа, при цьому Застрахованими особами можуть бути:

  • особи, зазначені в «Списку Застрахованих осіб», у випадках, коли вони є водіями транспортних засобів (далі ТЗ), якими вони керують на законних підставах; коли вони є пасажирами в будь-якому ТЗ або пішоходами;
  • пасажири, що знаходяться в ТЗ, яким керує на законних підставах водій зі «Списку Застрахованих осіб».

    юридична особа, при цьому Застрахованими особами можуть бути:

  • водії будь-яких ТЗ, якими вони керують на законних підставах, відповідно до списку, наданого Страхувальником, в т.ч. у випадках, коли виступають пасажирами в будь-якому ТЗ, чи пішоходами;
  • пасажири, що знаходяться в ТЗ, який належить Страхувальнику на законних підставах, та яким керує на законних підставах водій зі «Списку Застрахованих осіб».

 

  • Застрахованими особами можуть бути діти віком від трьох років, при цьому, обов’язковою умовою є забезпечення дитини, зріст якої менше 150 см, при перевезенні у транспортному засобі, дитячими утримуючими системами, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, крім транспортних засобів, визначених у відповідних законодавчих документах. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.
  • Кількість Застрахованих осіб дорівнює кількості посадкових місць в будь – якому ТЗ, яким керує Застрахована особа на законних підставах, в т.ч. місце водія.
  • Пасажири є застрахованими з моменту початку ними посадки в ТЗ, яким Застрахована особа керує на законних підставах, до моменту закінчення висадки з нього.
  • Страхувальник – фізична особа може укладати Договір на свою користь та/або на користь третіх осіб, перелік яких зазначений в Додатку до Договору «Список Застрахованих осіб».
  • Страхувальник - юридична особа укладає Договір на користь фізичних осіб Водіїв відповідно до списку (Додаток до Договору).

 Вік Застрахованої особи: від 3 років до 70 років.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту

Розмір загальної страхової суми – 20 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 15 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 5 000 грн.

Розмір загальної страхової суми – 27 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 20 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 7 000 грн.

Розмір загальної страхової суми – 40 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 30 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 10 000 грн.

Розмір загальної страхової суми – 80 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 60 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 20 000 грн.

Розмір загальної страхової суми – 100 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 80 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 20 000 грн.

Розмір страхової суми визначається за домовленістю між Страховиком та Страхувальником під час укладення Договору.

Страхова сума (надалі – СС) – грошова сума, в межах якої Страховик відповідно до умов Договору зобов’язаний здійснити страхову виплату при настанні страхового випадку.

В межах страхової суми в Договорі страхування можуть встановлюватися Ліміти відповідальності Страховика за окремим страховим ризиком або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків тощо.                      

Страхова сума може встановлюватися щодо окремої Застрахованої особи та/або за окремим страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Розмір страхової премії залежить від обраного Страхувальником Варіанту страхування.

Розмір страхового тарифу:

  • мінімальний страховий тариф – 0,3125 %
  • максимальний страховий тариф – 0,556 %
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Вид та розмір франшизи:

  • не передбачена
Територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

Територія дії договору страхування:

  • Україна

Страхове покриття не поширюється на територію/район воєнних або бойових дій, а також на територію, яка вийшла з-під контролю органів влади України, територію/зону проведення антитерористичної операції, територію/зону проведення операції об’єднаних сил, зону воєнних або збройних конфліктів.

Строк дії договору страхування

Якщо Договором не передбачено інше, Договір набирає чинності з 00 годин (за київським часом) дня, наступного за днем сплати страхової премії чи її першої частини (у разі сплати страхової премії частинами) в повному обсязі, та закінчується о 24 годині (за київським часом) дати, що зазначена в Договорі як дата закінчення строку дії Договору.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

Страховий захист не діє стосовно:

  • осіб віком понад 70 років;
  • дітей віком до 3-х років.

Договором страхування, не визнаються страховими випадками та не здійснюються страхові виплати у зв’язку із:

  • розладом здоров’я Страхувальника/Застрахованої особи, що не пов'язаний з ДТП;
  • керуванням транспортним засобом Страхувальником/Застрахованою особою без відповідного посвідчення або відповідної категорії, а також передача управління ТЗ особі, яка знаходилась в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, не має посвідчення водія або відповідної категорії (окрім надання невідкладної медичної допомоги, а саме – виклик бригади та допомога на місці ДТП).

Якщо інше не передбачено Договором страхування не визнаються страховими випадками (окрім надання невідкладної медичної допомоги – виклик бригади швидкої допомоги) та не здійснюються страхові виплати у зв’язку із:

  • алкогольним сп’янінням Застрахованої особи, впливом транквілізаторів, трициклічних антидепресантів, снодійних, холіноміметичних (одурманюючих) та наркотичних засобів на Застраховану особу, крім випадків прийому цих речовин внаслідок протиправних дій третіх осіб у вигляді примусу або загрози життю;
  • умисними діями чи грубою необережністю з боку Страхувальника/Застрахованої особи або Вигодонабувача чи інших осіб, призначених для отримання страхової виплати;
  • самогубством або спробою самогубства, за винятком тих випадків, коли Страхувальника/Застраховану особу було доведено до такого стану протиправними діями третіх осіб, що офіційно підтверджено відповідними компетентними органами;
  • вчиненням Страхувальником/Застрахованою особою навмисного злочину та/або участі у протиправних діях;
  • навмисним заподіянням Страхувальником/Застрахованою особою шкоди своєму здоров’ю  (в тому числі відмовою від лікування, створення перешкод лікувальному та діагностичному процесу, недотриманням призначень медичного персоналу та/або лікувального режиму тощо) чи тілесних пошкоджень;
  • моральною шкодою, неустойками (штрафи, пені), упущеною вигодою тощо;
  • розладом здоров’я, отриманим в результаті: військових дій, військових або збройних конфліктів та їх наслідків, військових маневрів та інших заходів військового характеру, захоплення, піратських дій, громадянських війн, народних хвилювань, революції, заколотів, повстань, громадянських заворушень або хвилювань, ураження мінами, бомбами та іншими засобами ведення війни та/або вибуховими пристроями, введенням комендантської години, страйків, локаутів, трудових конфліктів або безладдя, надзвичайних чи особливих чи військових станів, оголошеними органами державної влади у встановленому законодавством порядку, природних лих, радіоактивного, хімічного або бактеріологічного забруднення, дії іонізуючого випромінювання, епідемічних та пандемічних хвороб; терористичного акту, встановлення вибухових пристроїв тощо або дій, яких вжито з метою запобігання, подавлення, контролю або зменшення наслідків будь-якого фактичного, передбачуваного, очікуваного, загрожуючого чи усвідомлюваного терористичного акту; обмеження свободи пересування чи затриманням; незаконними діями державних або громадських організацій, а також посадових осіб;
  • пересуванням Застрахованою особою за допомогою електросамокатів та інших електричних засобів пересування, таких як гіроборди, гіроскутери, моноколеса та ін.

Страховик не відшкодовує витрати, якщо інше не зазначене у Договорі страхування, на придбання: засобів та пристроїв медичного користування різного характеру і призначення, в тому числі бандажів, корсетів, ортезів (за виключенням випадків лікування переломів та при розривах зв’язок), інвалідних візочків, комірця Шанса, небулайзерів, внутрішньоматкових спіралей; апаратів для діагностики в домашніх умовах (тонометри, глюкометри, тощо) та витратних матеріалів до них (тест-системи для визначення ацетону, глюкози крові, тощо), тестів на вагітність; медичного устаткування, обладнання та пристроїв, що замінюють та/або корегують функцію уражених органів (протезів різного характеру і призначення, імплантів, кардіостимуляторів, штучних водіїв ритму, тощо); окулярів, лінз та розчини і контейнери для них, тренажерів; за винятком милиць.

Підставою для відмови у страховій виплаті є:

  • навмисні дії Страхувальника/ Застрахованої особи/ Вигодонабувача, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями;
  • вчинення Страхувальником/ Застрахованою собою/ Вигодонабувачем, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку;
  • подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку;
  • неподання Страхувальником інформації Страховику про значні обставини, що необхідні для оцінки страхового ризику, при укладенні Договору страхування;
  • несвоєчасне повідомлення Страхувальником/ Застрахованою особою/ Вигодонабувачем про настання страхового випадку без поважних на це причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків);
  • невиконання Страхувальником/Застрахованою особою обов’язків згідно з умовами Договору страхування;
  • ненадання документів та інформації стосовно страхового випадку, необхідних для прийняття рішення про страхову виплату;
  • надання Страхувальником неправдивої інформації, документів із завідомо неправдивою інформацією, що стосуються здоров’я Страхувальника/Застрахованої особи чи наданих їй медичних та інших послуг;
  • відмова від обстеження Страхувальника/Застрахованої особи довіреним лікарем Страховика після отримання травми або функціонального розладу;
  • наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування, передбаченими Договором;
  • інші підстави, визначені законодавством України.
У разі прийняття рішення про відмову у здійсненні страхової виплати, Страховик протягом 10 (десяти) робочих днів із дня прийняття рішення повідомляє Страхувальника/ Застраховану особу/Вигодонабувача  (або у випадку смерті Страхувальника/Застрахованої особи – Вигодонабувачу або Спадкоємцям) у письмовій формі про прийняте рішення з обґрунтуванням причини відмови.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 15 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 5 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 20 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 7 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 30 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 10 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 60 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 20 000 грн.

Ліміти в межах загальної страхової суми:

Надання медичної допомоги (МД)  - 80 000 грн.

Відшкодування витрат за перебування на стаціонарному лікуванні (СЛ) – 20 000 грн.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Страховик здійснює страхову виплату відповідно до умов Договору страхування шляхом:

  • оплати наданих послуг опосередковано через Асистуючу компанію закладам, що надали допомогу Страхувальнику/Застрахованій особі в рамках Договору страхування;
  • відшкодування Страхувальнику/Застрахованій особі вартості отриманих нею медичних та інших послуг у разі, якщо Застрахована особа самостійно організовувала та/або оплачувала послуги в рамках Договору страхування.
  • якщо Застрахована особа є неповнолітньою, страхову виплату при настанні страхового випадку отримують її законні представники.

Страхова виплата здійснюється на підставі документів, що підтверджують факт настання страхового випадку та в межах визначеної у таких документах вартості фактично наданої медичної допомоги, передбаченої Договором страхування.

Загальна сума виплат за декількома страховими випадками по кожній Застрахованій особі не може перевищувати обсяг зобов’язань Страховика, визначених Договором страхування щодо такої Застрахованої особи.

В будь-якому разі сума страхових виплат в зв’язку з одним чи декількома страховими випадками не може перевищувати страхову суму, встановлену Договором страхування.

Страховик приймає рішення про здійснення страхової виплати (складає страховий акт) або про відмову у страховій виплаті у строк, визначений Договором страхування, після отримання останнього документу, необхідного для прийняття рішення по заявленому випадку.

Страховик здійснює страхову виплату у строк, визначений Договором страхування.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Страховик має право прийняти рішення щодо відмови у виплаті страхового відшкодування у разі несвоєчасного повідомлення Страхувальником/ Застрахованою особою/ Вигодонабувачем про настання страхового випадку без поважних на це причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).

Дія Договору страхування припиняється та Договір страхування втрачає чинність за згодою Сторін у разі несплати Страхувальником чергової (крім першої) частини страхової премії в повному обсязі у встановлений Договором страхування строк (у разі сплати страхової премії частинами)).

При цьому Договір страхування вважається достроково припиненим, через 10 календарних днів, починаючи з наступного дня після дати зазначеної в Акцепті як кінцева дата сплати чергової частини страхової премії, за умови, що протягом цього строку Страхувальник не сплатив прострочену чергову частину страхового платежу в повному обсязі, якщо інше не зазначене у Договорі страхування.

Якщо інше не передбачено Договором страхування, страховий захист щодо Cтрахувальника/Застрахованої особи діє протягом усього строку дії Договору страхування, окрім випадків зупинення дії страхового покриття (зупинення зобов’язання Страховика здійснити страхову виплату в разі настання страхового випадку) через несплату Страхувальником чергової частини страхової премії (при сплаті Страхувальником страхової премії частинами) щодо такої Застрахованої особи в обсязі та строки, встановлені Договором страхування:

  1. якщо друга чи наступна частини страхової премії щодо Застрахованої особи не надійшли в строки, визначені Договором страхування як строк сплати частини страхової премії, дія страхового покриття за Договором страхування щодо такої Застрахованої особи зупиняється по всім випадкам після завершення 24 години (за київським часом) дня, до якого Страхувальник має сплатити частину страхової премії згідно з умовами Договору страхування;
  2. у разі сплати Страхувальником простроченої частини страхової премії, страхове покриття щодо такої Застрахованої особи поновлює дію з 00 год 00 хвилин (за київським часом) дня, наступного за днем надходження простроченої частини страхової премії на поточний рахунок Страховика.
З моменту зупинення дії страхового покриття та до моменту відновлення дії страхового покриття, згідно з пунктами 1,2 (що зазначені вище), страховий захист щодо Застрахованої особи за Договором страхування не діє, і Страховик не несе зобов’язань щодо виплати страхового відшкодування/здійснення страхових виплат за подіями, що сталися у період зупинення дії страхового покриття за Договором страхування. При цьому, строк дії Договору страхування не змінюється.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору Цей страховий продукт не пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору.
Інформація про страховий продукт, якщо такий продукт є додатковою страховою послугою (в якості складової одного пакету або договору) до інших товарів, робот або послуг, що не є страховими Цей страховий продукт не є додатковою страховою послугою (в якості складової одного пакету або договору) до інших товарів, робот або послуг, що не є страховими.
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії Знижки не передбачені
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

Страхувальник перед укладенням Договору страхування (в тому числі у заяві на страхування, якщо Договір страхування укладається на підставі такої заяви) зобов’язаний поінформувати Страховика або страхового посередника про відомі йому обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику (визначення ймовірності та вірогідності настання страхового випадку і розміру можливих збитків), у тому числі, але не виключно, про наявність страхового інтересу, та/або про розмір страхової премії за договором страхування, та:

  • прізвище, ім’я, по батькові, дата народження або найменування страхувальника та Застрахованої особи;
  • інформацію про наявність страхового інтересу щодо об’єкту страхування, уключаючи наявність такого інтересу у Вигодонабувача (у разі визначення такої особи в Договорі страхування);
  • інформація про чинні договори страхування, укладені стосовно об’єкта страхування;
  • наявність станів або захворювання у Страхувальника/Застрахованої особи, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику. Інформація, що має істотне значення для оцінки страхового ризику, яку надає Страхувальник, у тому числі у заяві на страхування, має бути повною, достовірною та актуальною на дату укладання Договору страхування.

 

«Медицина при ДТП» - комплексний страховий продукт, який передбачає медичне страхування та страхування здоров’я на випадок хвороби Страхувальника/Застрахованої особи, що потрапила у ДТП.

Завдяки страховому продукту «Медицина при ДТП» захист на дорозі можуть отримати не лише власники механізованих транспортних засобів, а й велосипедисти та звичайні пішоходи. Сьогодні застрахований - водій, а завтра він може пересуватися по дорозі на велосипеді чи пішки по тротуару – у будь-якому випадку він залишатиметься під страховим захистом.