Автоцивілка обов'язкова

Внутрішнє обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілка) — це вид страхування, який спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну потерпілих при експлуатації транспортних засобів на території України.

Чому Автоцивілку найкраще купувати в PZU?

Унікальний сервіс PZU Автоцивілка Assistance. Допомога 24/7

Клієнт PZU до полісу Автоцивілки отримує картку Assistance з набором безкоштовних послуг: евакуатор, заміна колеса, запуск двигуна, підвіз палива та цілодобова інформаційна допомога.

Перейти

Єврокомісар PZU – допомога професіонала при ДТП

Єврокомісар PZU допоможе Вам зекономити Ваш власний час та зберегти спокій у складній ситуації: оформить заяву на місці, заповнить європротокол, порадить як уникнути штрафів, зберегти водійське посвідчення тощо.

Автоцивілка онлайн. Оформлення та оплата полісу за 5 хвилин!

Кожний автовласник може самостійно розрахувати вартість полісу Автоцивілки, придбати страховку онлайн та безкоштовно отримати доставку договору на роботу або додому.

Перейти

Автоцивілка + Страхування відповідальності на транспорті - збільшує страхову суму до 1 000 000 грн

Комплексний страховий продукт до Автоцивілки, який дає можливість збільшити суму захисту відповідальності автовласника до 1 000 000 грн, а також забезпечує захист водія від нещасного випадку на транспорті.

Перейти

Автоцивілка + Надійний захист

Комплексний страховий продукт, який забезпечить власнику договору захист його транспортного засобу від пошкодження внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), що сталася виключно не з його вини, а також зекономить час при зверненні та отриманні страхового відшкодування, оскільки клієнт звертається  до своєї страхової компанії.

Перейти

Автоцивілка - це механізм захисту, який забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим в результаті ДТП третім особам. Придбавши поліс «Автоцивілки», Ви, в межах встановлених виплат, знімаєте з себе відповідальність за матеріальний збиток, який можете нанести потерпілим.

Ліміти відповідальності Страховика:

  • за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих – 320 000 грн на кожного потерпілого;
  • за шкоду, заподіяну майну потерпілих, – 160 000 грн на одного потерпілого (максимальна кількість лімітів при 1 ДТП – 5);
  • передбачене також відшкодування моральної шкоди потерпілому у розмірі до 5% від страхової виплати за шкоду заподіяну здоров'ю.

Для збільшення ліміту відповідальності за шкоду, заподіяну майну потерпілого, з 160 000 грн до 1 000 000 грн достатньо додатково придбати поліс добровільного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (Добровільна «Автоцивілка»). Умови добровільної «Автоцивілки» відрізняються від обов’язкової лише страховими сумами.

Разом із полісом «Автоцивілки» у Вас є можливість придбати поліс за програмою «Автозахист», який у випадку ДТП з Вашої вини забезпечить захист Вашого авто. Розрахувати вартість Автоцивілки Ви можете використавши калькулятор

Договори «Автоцивілки» на автомобілі, що підлягають обов'язковому технічному контролю (ОТК), укладаються на строк, що не перевищує строку чергового ОТК. 

Обов'язковому технічному контролю підлягають наступні категорії транспортних засобів:

  • легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тонни та причепи до них, зі строком експлуатації більше двох років – раз в два роки;
  • таксі, вантажні автомобілі вантажопідйомністю більше 3,5 тонни та причепи до них, незалежно від строку експлуатації – раз на рік;
  • автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, – двічі на рік.

Важливо!

Слід пам’ятати, що при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи, яка може становити до 2600 грн.
Франшиза при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров’ю потерпілих, не застосовується.
Внутрішні договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності укладаються строком на один рік.
Укладення внутрішніх договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на строк менший, ніж один рік, але не менш як на 15 днів, допускається виключно щодо транспортних засобів:

  • незареєстрованих – на час до їх реєстрації;
  • тимчасово зареєстрованих – на час до їх постійної реєстрації;
  • зареєстрованих на території іноземних держав – на час їх перебування на території України;
  • що підлягають ОТК – до дати наступного ОТК.

Ціна на автоцивілку розраховується за допомогою калькулятора. 

Звільняються від придбання полісів ВОСЦПВВНТЗ (виплату страхового відшкодування проводить МТСБУ):

  • учасники бойових дій (які самостійно керують ТЗ);
  • постраждалі учасники Революції Гідності (які самостійно керують ТЗ);
  • особи з інвалідністю внаслідок війни (які самостійно керують ТЗ);
  • особи з інвалідністю І групи (які самостійно керують ТЗ);
  • особи, які керують ТЗ, що належить особі з інвалідністю І групи, у її присутності.

Отримують знижку 50% (тільки громадяни України, що особисто керують забезпеченим транспортним засобом з робочим об'ємом двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно, за умови, що такий ТЗ належить громадянину на праві власності):

• учасники війни;
• особи з інвалідністю ІІ групи;
• особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;
• пенсіонери.

Документи для оформлення договору (Страхувальник – фізична особа):

• ідентифікаційний номер;
• посвідчення водія або паспорт;
• технічний паспорт ТЗ;
• посвідчення (довідка), що дає право на пільгу.

Документи для оформлення договору (Страхувальник – юридична особа):

• свідоцтво про реєстрацію підприємства або виписка з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців;
• свідоцтво платника податку або витяг з реєстру платників ПДВ;
• довідка Державної служби статистики України (ЄДРПОУ);
• платіжні реквізити;
• технічний паспорт ТЗ.
 

Європротокол – це спеціальна форма Повідомлення про ДТП, яку водії-учасники заповнюють на місці пригоди. Європротокол видається страховою компанією безоплатно разом з договором «Автоцивілки».

Необхідні умови для оформлення Європротоколу:

  1. ДТП відбулася за участю лише 2-ох транспортних засобів, забезпечених полісами ОСЦПВВНТЗ;
  2. відсутні травмовані (загиблі) люди;
  3. водії транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП;
  4. у водіїв транспортних засобів відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Ліміт по Європротоколу

(сума, в межах якої буде проводитись виплата страхового відшкодування без довідки поліції (у разі надання європротоколу потерпілим та не більше двох участників ДТП)): 80 000 гривень.


Для визначення наближеної вартості ремонту транспортного засобу, учасник ДТП має право звернутися в телефонному режимі до СТО і отримати відповідну консультацію.

Якщо у Вас є сумніви щодо правильності визначення вартості ремонту транспортного засобу, рекомендуємо викликати поліцію для оформлення ДТП. 

Заповнення Європротоколу:

  • Перш ніж заповнювати Європротокол, за наявності відповідних технічних засобів, проведіть фотографування місця події та обох транспортних засобів, причетних до ДТП. Вказані фотографії можна надати страховику разом із Повідомленням про ДТП.
  • Повідомлення заповнюється від руки чітко та розбірливо кульковою ручкою, бажано друкованими літерами. Вибір учасником колонки (жовта чи блакитна) не має значення.
  • Виправлення у Повідомленні категорично забороняються. У разі зіпсування бланку заповнюється інший примірник (другого учасника ДТП).
  • Тільки після підписання Європротоколу водіями-учасниками ДТП, аркуші розділяються для кожного із водіїв.

PZU Автоцивілка Assistance - допомога Вашому автомобілю

 

Евакуація автомобіля при настанні ДТП

У разі пошкодження легкового транспортного засобу  в ДТП, внаслідок якого авто не може продовжувати рух самостійно, здійснюється Евакуація до найближчого місця зберігання чи ремонту на вибір клієнта. Ліміт 1000 грн., кількість звернень необмежена.

 

Заміна пошкодженого колеса на запасне

Послуга надається у будь-якій ситуації, що призвела до проколу чи пошкодження колеса під час руху транспортного засобу (виключення – протиправні дії третіх осіб). Спеціаліст служби технічної допомоги кваліфіковано здійснить заміну пошкодженого колеса на запасне колесо автомобіля клієнта. Одноразово, протягом дії картки  PZU Assistance.

 

Запуск двигуна при розрядженому акумуляторі

В разі, якщо не заводиться авто і світиться значок акумулятора на панелі приладів, клієнт звертається в PZU Assistance. Оператор під час розмови з клієнтом виявить характерні ознаки розрядки акумуляторної батареї та викличе службу технічної допомоги. Одноразово, протягом дії картки PZU Assistance.

Дозаправка автомобіля пальним

У разі виникнення ситуації, коли під час руху автомобіля клієнта закінчилось пальне. Одноразово, до 20 л пального, вибір АЗС за клієнтом, доставка пального безкоштовна, вартість пального компенсує клієнт.

 

Консультація лікаря по телефону

Кваліфіковані лікарі, отримавши повідомлення про травмування під час ДТП, або про погіршення здоров'я водія/пасажира: допоможуть викликати бригаду швидкої допомоги; нададуть рекомендації, щодо першої медичної допомоги до приїзду швидкої; нададуть психологічну підтримку постраждалому; підшукають зручний та якісний медичний заклад для надання подальшої допомоги; вкажуть найближчу аптеку та підшукають наявність необхідних медикаментів в аптеках. Цілодобово, сім днів на тиждень.

 

Переваги Автоцивілки в PZU

Лідер у  виплатах за європротоколом. Середній термін виплати 27 днів

Щорічно сплачуємо понад 40 млн грн. Виплати до 80 000 грн без довідки поліції (європротокол)

Не чекаємо на рішення суду

Цілодобова підтримка Call center. Виклик поліції

Консультація щодо оформлення ДТП за європротоколом

Виклик Єврокомісара PZU

Організація медичної допомоги

54% постраждалих отримують виплату не пізніше, ніж за 30 днів

Середній термін виплати - 39 днів (з моменту звернення)

 

Різниця між електронною Автоцивілкою і  Автоцивілкою онлайн

Електронна Автоцивілка - це новий спосіб укладання договору Автоцивілки, завдяки якому тепер можна не тільки замовити її онлайн, але і обійтися без обов'язкової доставки бланка договору «на руки». Відповідне розпорядження вступило в силу 7-го лютого 2018 року. Тепер власникові авто не обов'язково мати на руках паперовий поліс. Підтвердженням наявності страхового покриття при укладанні електронної Автоцивілки є наявність інформації про відповідний договір в Централізованій базі даних МТСБУ.

Електронний договір Автоцивілки має таку ж юридичну силу, як і договір, що оформлений на  бланку. Головна особливість - електронний поліс більш захищений, в порівнянні з застарілим паперовим варіантом. Для того щоб перевірити справжність електронного договору Автоцивілки, достатньо перевірити його наявність в Централізованій базі даних МТСБУ. А щоб переконатися в справжності паперового договору, потрібно перевірити справжність бланку (чи є на ньому всі необхідні ступені захисту) і чи дійсно особа, яка оформляє Вам договір, має відповідні повноваження.

Як це працює на практиці в Україні?

З електронним договором ОСАГО зникає необхідність возити з собою бланк договору. Підтвердити наявність такого договору можна шляхом пред’явлення його візуальної форми на електронному носії (наприклад на екрані смартфона або планшета). Відповідна норма міститься в абзаці ґ) пункту 2.1 статті 2 Правил дорожнього руху.

Щоб перевірити чинність такого договору, поліцейському достатньо ввести реєстраційний номер вашого автомобіля в свій планшет - в операційну систему поліції інтегрований доступ до бази МТСБУ.

Чому зручно придбати електронний поліс?

  • Не важливо, де ви знаходитесь: вдома чи в офісі - маючи доступ до Інтернету, за кілька хвилин можна купити Автоцивілку.
  • Економія часу. Вам не потрібно бути присутнім в офісі компанії, що оформляє договір. Його візуальна форма буде надіслана на Вашу електронну пошту у вигляді PDF-файлу.
  • Оперативний розрахунок вартості: ввівши дані автомобіля (тип авто, місце реєстрації), відразу видно суму страхового платежу.

Зручна оплата: за електронний поліс ОСАГО можна розрахуватися за допомогою платіжної картки.

Оформлення електронної Автоцивілки

Потрібно купити договір Автоцивілки? Дотримуйтесь простої інструкції:

  1. Відкрийте онлайн-форму.
  2. Заповніть всі поля.
  3. Сплатіть будь-яким зручним для вас способом.


Важливо!

Нагадуємо, що цей вид страхування (на відміну від КАСКО), обов'язковий для всіх власників транспортних засобів. Рекомендуємо убезпечити свої фінанси від непередбачених ситуацій прямо зараз!

Пряме врегулювання: що це і як воно працює?

Власники ОСЦПВ від ПрАТ СК «PZU Україна» мають можливість скористатися вигідною послугою, що полегшує і пришвидшує процес отримання страхових виплат внаслідок ДТП. Виплати за принципом прямого врегулювання здійснюються Клієнту PZU у разі ДТП, що трапилася з вини водія іншого транспортного засобу. Тепер не потрібно чекати результатів експертиз, висновків і підсумків судових розглядів протягом 90-120 днів. Власник Автоцивілки від PZU може одразу звернутися до страхової компанії з метою отримання грошей на ремонт автомобіля.

Умови для отримання виплати страхового відшкодування за принципом прямого врегулювання:

  • винуватцем ДТП на 100% є водій іншого автомобіля. Виплати не проводяться, якщо часткова відповідальність за настання аварії лежить на обох водіях;
  • контактний вид ДТП за участі лише двох транспортних засобів* (тобто коли відбулося їх зіткнення).
  • якщо винуватець ДТП купив ОСЦПВ в страховій компанії, що підписала угоду про пряме врегулювання з ПрАТ СК «PZU Україна». Ознайомитись зі списком таких компаній можна на сайті.

У випадку сукупності всіх вище перелічених обставин, Клієнт PZU має можливість звернутися за страховою виплатою до представника своєї страхової компанії, а не тієї, де оформлена Автоцивілка на автомобіль винуватця ДТП.

 

Як отримати виплату за принципом прямого врегулювання?

Для отримання страхової виплати необхідно надати відповідний пакет документів. Після цього ПрАТ СК «PZU Україна» перевірить  чинність договору винуватця ДТП, а також відповідність обставин випадку вищезазначеним умовам при яких можливе пряме врегулювання. Після виплати страхового відшкодування PZU повністю бере на себе вирішення питання компенсації такої виплати страховою компанією винуватця ДТП.

Документи, необхідні для отримання відшкодування за принципом прямого врегулювання:

  1. Заява про страхове відшкодування, що містить таку інформацію:
    • назву страховика, на ім’я якого подається заява;
    • особисті дані заявника (ПІБ, місце проживання);
    • документ, що підтверджує розмір заподіяних збитків (наприклад, чек з СТО). Якщо такого документу немає, ПрАТ СК «PZU Україна» самостійно визначить їх розмір, на основі чого буде визначений зміст майнової вимоги щодо компенсації завданої шкоди;
    • дані про раніше проведені розрахунки з винуватцем аварії;
    • підпис та дату оформлення заяви.
    • Для зручності Клієнтів в офісі ПрАТ СК «PZU Україна» можна взяти готовий бланк заяви.
  2. Документ, що посвідчує особу.
  3. Картка фізичної особи – платника податків (Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду).
  4. Документ, що засвідчує право власності на транспортний засіб, що постраждав внаслідок ДТП.
  5. Реквізити банківського рахунку.

* Одним транспортним засобом (далі - ТЗ) також вважаються: ТЗ, обладнані причепом; ТЗ під час буксирування із використанням зчеплення жорсткого типу чи в разі часткового навантаження буксируваного ТЗ на спеціальну платформу чи інше опорне пристосування.