Загальні умови продукту Автоцивілка з 01.01.2025 р.
Інформаційний документ про стандартний страховий продукт Автоцивілка з 01.01.2025 р.
Загальні умови продукту Автоцивілка з 01.07.2024 по 31.12.2024 р.
Інформаційний документ продукту Автоцивілка з 01.07.2024 по 31.12.2024 р.
Загальні умови продукту Автоцивілка з 01.05.2024 по 30.06.2024 р.
Інформаційний документ продукту Автоцивілка з 01.05.2024 по 30.06.2024 р.
Реєстр посередників продукту Автоцивілка
Страховим ризиком є заподіяння шкоди життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди що сталася за участю забезпеченого ТЗ, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована.
Обмеження страхування:
Страхові виплати обмежуються страховими сумами, які діяли на дату укладення договору та зазначені в договорі страхування.
Договір страхування не діє на території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, а також територій, на яких органи визнаної державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження на момент настання події, що має ознаки страхового випадку.
Розмір страхової суми
Розмір страхового платежу (внеску, премії) визначається Страховиком самостійно на підставі методики розрахунку страхового тарифу за відповідним страховим продуктом, розробленої та затвердженої Страховиком з дотриманням вимог законодавства у сфері страхування, у тому числі з урахуванням потреби забезпечення виконання вимог законодавства щодо платоспроможності Страховика, формування гарантійних фондів МТСБУ та інших встановлених законодавством вимог.
Мінімально можливе значення страхової премії – 50 гривень.
Максимально можливе значення страхової премії – 100 000 гривень.
Договір страхування діє виключно на території України крім території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, а також територій, на яких органи визнаної державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження на момент настання події, що має ознаки страхового випадку.
Договори укладаються строком на шість місяців або один рік.
Укладення договору на строк менше шести місяців (строком на 15 календарних днів, 21 календарний день, один місяць, два місяці, три місяці, чотири місяці, п’ять місяців) допускається виключно щодо транспортного засобу:
Відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» № 3720 від 20.05.2024 (далі – Закон про ОЦВ) страхова виплата не здійснюється за шкоду:
Страхова виплата не здійснюється також у разі:
У разі настання страхового випадку Страховик у межах страхових сум та згідно з умовами, зазначеними у договорі страхування, зобов’язаний у встановленому Законом про ОЦВ порядку здійснити страхову виплату у зв’язку із шкодою, заподіяною внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю та/або майну потерпілої особи, або прийняти обґрунтоване рішення про відмову в її здійсненні.
До інформації, яка має істотне значення для оцінки страхового ризику відносяться відомості про:
1. Договір укладається в письмовій формі з дотриманням вимог Цивільного кодексу України до письмової форми правочину та вимог цього Закону та створюється в паперовій формі або у формі електронного документа з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" або в порядку, передбаченому законодавством про електронну комерцію.
Договір укладається відповідно до загальних умов страхового продукту, що відповідає умовам Закону про ОЦВ, складається із загальних умов страхового продукту та індивідуальної частини договору. Страховий поліс містить інформацію, що відповідає вимогам до індивідуальної частини договору, та є документом, що посвідчує укладення договору.
2. Особа, яка звернулася за укладенням договору, надає Страховику відомості, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії за договором, у формі та у спосіб, визначені Страховиком.
Страховик зобов’язаний розмістити на своєму веб-сайті перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформації про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії за договором.
Якщо особа звернулася за укладенням договору до страхового посередника, страховий посередник зобов’язаний ознайомити її з відомостями, передбаченими попереднім абзацом.
3. Договір страхування набирає чинності з дати і часу початку строку його дії, визначених у такому договорі, але не раніше дати і часу внесення запису про такий договір до Єдиної централізованої бази даних, та припиняється о 24 годині дати, визначеної таким договором як дата припинення строку дії договору.
1. Розмір страхової премії за договором страхування зменшується на 50 відсотків для Страхувальника, який є:
1. У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу в результаті його правомірного відчуження договір зберігає чинність до закінчення строку його дії, а права та обов’язки Страхувальника переходять до нового власника зазначеного транспортного засобу.
2. У разі смерті Страхувальника - фізичної особи його права та обов’язки за договором переходять до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.
Право на отримання частини страхової премії у разі дострокового припинення договору страхування у зв’язку із смертю Страхувальника - фізичної особи переходить до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.
3. У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу новий власник зобов’язаний протягом 15 календарних днів з дня набуття права власності на транспортний засіб письмово повідомити про це Страховика та надати Страховику свої особисті дані.
Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) є єдиним об'єднанням страховиків, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.
Членство страховиків у МТСБУ є обов'язковою умовою здійснення діяльності щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
МТСБУ є непідприємницькою (неприбутковою) організацією і здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», законодавства України та свого Статуту.
Контактні дані МТСБУ (також можна знайти за наступним посиланням: https://mtsbu.ua/contacts):
Адреса: м. Київ, Русанівський бульвар, буд. 8
Поштова адреса: 02653, м. Київ, Русанівський бульвар, буд. 8
Електронна скринька: info@mtsbu.ua
Телефон: +38 (044) 239-20-30
МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих здійснює регламентну виплату на умовах, визначених Законом про ОЦВ, у разі заподіяння шкоди на території України:
1. У разі дорожньо-транспортної пригоди, що сталася за участю лише двох забезпечених транспортних засобів або за участю лише двох транспортних засобів, з яких забезпеченим є транспортний засіб, власником якого є потерпіла особа, і в якій потерпілій особі заподіяно шкоду виключно у вигляді пошкодження або фізичного знищення такого транспортного засобу, потерпіла особа має право на пряме врегулювання страхового випадку.
Пряме врегулювання страхового випадку передбачає виконання Страховиком потерпілої особи визначених Законом про ОЦВ прав і обов’язків Страховика відповідальної особи щодо розгляду заяви про страхову виплату, прийняття рішення за результатами її розгляду та здійснення страхової виплати в разі прийняття відповідного рішення.
У разі якщо шкоду забезпеченому транспортному засобу потерпілої особи заподіяно транспортним засобом у випадках, передбачених пунктами 1, 3-5 частини першої статті 43 Закону про ОЦВ, обов’язки Страховика відповідальної особи покладаються на МТСБУ.
Потерпіла особа, яка скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до Страховика потерпілої особи, втрачає право на звернення до Страховика відповідальної особи за отриманням страхової виплати. Потерпіла особа, яка не скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до Страховика відповідальної особи, втрачає право на звернення до Страховика потерпілої особи за отриманням страхової виплати.
У разі настання іншої дорожньо-транспортної пригоди, ніж визначено абзацом першим цього розділу, заява про страхову виплату подається виключно Страховику відповідальної особи, а у випадках, передбачених статтею 43 Закону про ОЦВ, - до МТСБУ.
2. Страховик потерпілої особи, якому подано заяву про страхову виплату, зобов’язаний прийняти таку заяву, якщо на момент її подання такий Страховик є членом МТСБУ, обставини дорожньо-транспортної пригоди відповідають умовам, визначеним абзацом першим частини першої статті 19 Закону про ОЦВ, і потерпіла особа письмово повідомила про те, що заява про страхову виплату не подавалася Страховику відповідальної особи.
Єврокомісар PZU допоможе Вам зекономити Ваш власний час та зберегти спокій у складній ситуації: оформить заяву на місці, заповнить європротокол, порадить як уникнути штрафів, зберегти водійське посвідчення тощо.
Кожний автовласник може самостійно розрахувати вартість полісу Автоцивілки, придбати страховку онлайн та безкоштовно отримати доставку договору на роботу або додому.
Перейти
Комплексний страховий продукт до Автоцивілки, який дає можливість збільшити суму захисту відповідальності автовласника до 2 500 000 грн, а також забезпечує захист водія від нещасного випадку на транспорті.
Комплексний страховий продукт, який забезпечить власнику договору захист його транспортного засобу від пошкодження внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), що сталася виключно не з його вини, а також зекономить час при зверненні та отриманні страхового відшкодування, оскільки клієнт звертається до своєї страхової компанії.
Автоцивілка - це механізм захисту, який забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим в результаті ДТП третім особам. Придбавши поліс «Автоцивілки», Ви, в межах встановлених виплат, знімаєте з себе відповідальність за матеріальний збиток, який можете нанести потерпілим.
Ліміти відповідальності Страховика:
Для збільшення ліміту відповідальності за шкоду, заподіяну майну потерпілого, з 250 000 грн до 2 500 000 грн достатньо додатково придбати поліс добровільного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (Добровільна «Автоцивілка»). Умови добровільної «Автоцивілки» відрізняються від обов’язкової лише страховими сумами.
Разом із полісом «Автоцивілки» у Вас є можливість придбати поліс за програмою «Автозахист», який у випадку ДТП з Вашої вини забезпечить захист Вашого авто. Розрахувати вартість Автоцивілки Ви можете використавши калькулятор.
Важливо!
При відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих та відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров’ю потерпілих франшиза за полісом не передбачена Внутрішні договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності укладаються строком на один рік або 6 місяців. Укладення внутрішніх договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на строк менший, ніж шість місяців , але не менш як на 15 днів, допускається виключно щодо транспортних засобів:
Отримують знижку 50% (тільки громадяни України, що особисто керують забезпеченим транспортним засобом з робочим об'ємом двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та/або потужністю електродвигуна до 100 кіловат включно, за умови, що такий ТЗ належить громадянину на праві власності):
Документи для оформлення договору (Страхувальник – фізична особа):
• ідентифікаційний номер; • посвідчення водія або паспорт; • технічний паспорт ТЗ; • посвідчення (довідка), що дає право на пільгу.
Документи для оформлення договору (Страхувальник – юридична особа):
• свідоцтво про реєстрацію підприємства або виписка з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців; • свідоцтво платника податку або витяг з реєстру платників ПДВ; • довідка Державної служби статистики України (ЄДРПОУ); • платіжні реквізити; • технічний паспорт ТЗ.
Європротокол – це спеціальна форма Повідомлення про ДТП, яку водії-учасники в електронному форматі заповнюють на місці пригоди.
Необхідні умови для оформлення Європротоколу:
Ліміт по Європротоколу
(сума, в межах якої буде проводитись виплата страхового відшкодування без довідки поліції (у разі надання європротоколу потерпілим та не більше двох участників ДТП)): 80 000 гривень.
Заповнення Європротоколу:
При настанні страхової події необхідно перейти за посиланням https://dtp.mtsbu.ua/index.html та слідуючи вказівкам/відповідаючи на питання оформити електронний Європротокол.
З 1 січня 2025 року пряме врегулювання стає обов'язковим для всіх страховиків, що здійснюють страхування ОСЦПВ. Клієнт ПрАТ СК «ПЗУ Україна», який є потерпілим, має право звертатися за врегулюванням страхової події до «своєї» страхової компанії, а не звертатися до страхової компанії винуватця ДТП. Це значно полегшує і пришвидшує процес отримання страхових виплат внаслідок ДТП. Виплати за принципом прямого врегулювання здійснюються Клієнту PZU у разі ДТП, що трапилася з вини водія іншого транспортного засобу. Не потрібно чекати результатів експертиз, висновків і підсумків судових розглядів протягом 90-120 днів. Власник Автоцивілки від PZU може одразу звернутися до страхової компанії з метою отримання грошей на ремонт автомобіля.
Умови для отримання виплати страхового відшкодування за принципом прямого врегулювання:
У випадку сукупності всіх вище перелічених обставин, Клієнт PZU має можливість звернутися за страховою виплатою до представника своєї страхової компанії, а не тієї, де оформлена Автоцивілка на автомобіль винуватця ДТП.
Для отримання страхової виплати необхідно надати відповідний пакет документів. Після цього ПрАТ СК «ПЗУ Україна» перевірить чинність договору винуватця ДТП, а також відповідність обставин випадку вищезазначеним умовам при яких можливе пряме врегулювання. Після виплати страхового відшкодування PZU повністю бере на себе вирішення питання компенсації такої виплати страховою компанією винуватця ДТП.
Документи, необхідні для отримання відшкодування за принципом прямого врегулювання:
* Одним транспортним засобом (далі - ТЗ) також вважаються: ТЗ, обладнані причепом; ТЗ під час буксирування із використанням зчеплення жорсткого типу чи в разі часткового навантаження буксируваного ТЗ на спеціальну платформу чи інше опорне пристосування
Внутрішнє обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілка) — це вид страхування, який спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну потерпілих при експлуатації транспортних засобів на території України.
Моє ім'я *
Телефон *
Моє місто проживання або найближче до мене місто * Оберіть місто Без міста – інтернет-магазин Київ Львів Харків Одеса Дніпро Луцьк Бахмут Бердянськ Біла Церква Болград Бровари Василівка Васильків Вишневе Вінниця Володимир-Волинський Глухів Дніпро Дрогобич Житомир Запоріжжя Звягель (Новоград-Волинський) Івано-Франківськ Ірпінь Калинівка Кам'янець-Подільский Кам’янське Київ Конотоп Краковець Краматорськ Кременчук Кривий Ріг Кропивницький Луцьк Львів Любомль Маріуполь Мелітополь Миколаїв Мукачево Нетішин Ніжин Нікополь Нова Каховка Новомосковськ Новопсков Новояворівськ Обухів Одеса Павлоград Первомайськ Полтава Прилуки Рава-Руська Радехів Рівне Рубіжне Сєвєродонецьк Сміла смт. Куликів Сокільники Соснівка Старобільськ Стрий Суми Тернопіль Ужгород Умань Устилуг Харків Херсон Хмельницький Червоноград Черкаси Чернівці Чернігів Чорноморськ (колишній Іллічівськ ) Чортків Южноукраїнськ Яворів
Показати необов'язкові поля
Виберіть зручний час для дзвінка у найближчий час сьогодні завтра післязавтра 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00
Мій E-mail Хочу, щоб мені написали
Найближчий підрозділ PZU у моєму місті * Виберіть філіал
Коментар
* - поля обов’язкові для заповнення
Я даю згоду на обробку моїх персональних даних, наданих у даній формі – заявці на консультацію.