Автоцивілка

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілка) — це вид страхування, який спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну потерпілих при експлуатації транспортних засобів на території України.

Чому Автоцивілку найкраще купувати в PZU?

Лише в PZU пряме врегулювання в Автоцивілці діє з 2014 року

Опція пряме врегулювання від PZU розширює захист Автоцивілки не лише на випадок вини автовласника - клієнта PZU в ДТП, а й на випадок пошкодженя іншим авто з полісом Автоцивілки будь-якої страхової компанії України. У такому випадку потерпілий отримає відшкодування від PZU, а надалі  ми без участі автовласника очікуємо компенсацію від винуватця ДТП або його страховика.

Перейти

Унікальний сервіс PZU Автоцивілка Assistance. Допомога 24/7

Кожен клієнт PZU до полісу Автоцивілки отримує картку Assistance з набором безкоштовних послуг: евакуатор, заміна колеса, запуск двигуна, підвіз палива та цілодобова інформаційна допомога.

Перейти

Єврокомісар PZU – допомога професіонала при ДТП

Єврокомісар PZU допоможе Вам зекономити Ваш власний час та зберегти спокій у складній ситуації: оформить заяву на місці, заповнить європротокол, порадить як уникнути штрафів, зберегти водійське посвідчення тощо.

Перейти

Автоцивілка онлайн. Оформлення та оплата полісу за 5 хвилин!

Кожний автовласник може самостійно розрахувати вартість полісу Автоцивілки, придбати страховку онлайн та безкоштовно отримати доставку договору на роботу або додому.

Перейти

Автоцивілка + Легкий захист - збільшує страхову суму до 500 000 грн

Комплексний страховий продукт до Автоцивілки, який дає можливість збільшити суму захисту відповідальності автовласника до 500 000 грн, а також забезпечує захист водія від нещасного випадку на транспорті.

Перейти


Автоцивілка - це механізм захисту, який забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим в результаті ДТП третім особам. Придбавши поліс «Автоцивілки», Ви, в межах встановлених виплат, знімаєте з себе відповідальність за матеріальний збиток, який можете нанести потерпілим.

 

Ліміти відповідальності Страховика:

 

 • за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих – 200 000 грн на кожного потерпілого;
 • за шкоду, заподіяну майну потерпілих, – 100 000 грн на одного потерпілого (максимальна кількість лімітів при 1 ДТП – 5);
 • передбачене також відшкодування моральної шкоди потерпілому у розмірі до 5% від ліміту за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілого.

Для збільшення ліміту відповідальності за шкоду, заподіяну майну потерпілого, з 100 000 грн до 500000 грн достатньо додатково придбати поліс добровільного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (Добровільна «Автоцивілка»). Умови добровільної «Автоцивілки» відрізняються від обов’язкової лише страховими сумами.

Разом із полісом «Автоцивілки» у Вас є можливість придбати поліс за програмою «Автозахист», який у випадку ДТП з Вашої вини забезпечить захист Вашого авто. Розрахувати вартість Автоцивілки Ви можете використавши калькулятор

Договори «Автоцивілки» на автомобілі, що підлягають обов'язковому технічному контролю (ОТК), укладаються на строк, що не перевищує строку чергового ОТК. 

 

Обов'язковому технічному контролю підлягають наступні категорії транспортних засобів:

 

 • легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тонни та причепи до них, зі строком експлуатації більше двох років – раз в два роки;
 • таксі, вантажні автомобілі вантажопідйомністю більше 3,5 тонни та причепи до них, незалежно від строку експлуатації – раз на рік;
 • автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі, – двічі на рік.

Важливо!

Слід пам’ятати, що при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи, яка може становити до 2000 грн.
Франшиза при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та/або здоров’ю потерпілих, не застосовується.
Внутрішні договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності укладаються строком на один рік.
Укладення внутрішніх договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на строк менший, ніж один рік, але не менш як на 15 днів, допускається виключно щодо транспортних засобів:

 • незареєстрованих – на час до їх реєстрації;
 • тимчасово зареєстрованих – на час до їх постійної реєстрації;
 • зареєстрованих на території іноземних держав – на час їх перебування на території України;
 • що підлягають ОТК – до дати наступного ОТК.

Ціна на автоцивілку розраховується за допомогою калькулятора. 

Документи для оформлення договору (Страхувальник – фізична особа):

 

• ідентифікаційний номер;
• посвідчення водія або паспорт;
• технічний паспорт ТЗ;
• посвідчення (довідка), що дає право на пільгу.

 

Документи для оформлення договору (Страхувальник – юридична особа):

 

• свідоцтво про реєстрацію підприємства або виписка з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців;
• свідоцтво платника податку або витяг з реєстру платників ПДВ;
• довідка Державної служби статистики України (ЄДРПОУ);
• платіжні реквізити;
• технічний паспорт ТЗ.
 

Європротокол – це спеціальна форма Повідомлення про ДТП, яку водії-учасники заповнюють на місці пригоди. Європротокол видається страховою компанією безоплатно разом з договором «Автоцивілки».

 

Необхідні умови для оформлення Європротоколу:

 1. ДТП відбулася за участю лише 2-ох транспортних засобів, забезпечених полісами ОСЦПВВНТЗ;
 2. відсутні травмовані (загиблі) люди;
 3. водії транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП;
 4. у водіїв транспортних засобів відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Ліміт по Європротоколу

(сума, в межах якої буде проводитись виплата страхового відшкодування без довідки поліції (у разі надання європротоколу потерпілим та не більше двох участників ДТП)): 50 000 гривень.


Для визначення наближеної вартості ремонту транспортного засобу, учасник ДТП має право звернутися в телефонному режимі до СТО і отримати відповідну консультацію.

Якщо у Вас є сумніви щодо правильності визначення вартості ремонту транспортного засобу, рекомендуємо викликати поліцію для оформлення ДТП. 

 

Заповнення Європротоколу:

 • Перш ніж заповнювати Європротокол, за наявності відповідних технічних засобів, проведіть фотографування місця події та обох транспортних засобів, причетних до ДТП. Вказані фотографії можна надати страховику разом із Повідомленням про ДТП.
 • Повідомлення заповнюється від руки чітко та розбірливо кульковою ручкою, бажано друкованими літерами. Вибір учасником колонки (жовта чи блакитна) не має значення.
 • Виправлення у Повідомленні категорично забороняються. У разі зіпсування бланку заповнюється інший примірник (другого учасника ДТП).
 • Тільки після підписання Європротоколу водіями-учасниками ДТП, аркуші розділяються для кожного із водіїв.

PZU Автоцивілка Assistance - допомога Вашому автомобілю

 

 

Евакуація автомобіля при настанні ДТП

У разі пошкодження легкового транспортного засобу  в ДТП, внаслідок якого авто не може продовжувати рух самостійно, здійснюється Евакуація до найближчого місця зберігання чи ремонту на вибір клієнта. Ліміт 1000 грн., кількість звернень необмежена.

 

 

Заміна пошкодженого колеса на запасне

Послуга надається у будь-якій ситуації, що призвела до проколу чи пошкодження колеса під час руху транспортного засобу (виключення – протиправні дії третіх осіб). Спеціаліст служби технічної допомоги кваліфіковано здійснить заміну пошкодженого колеса на запасне колесо автомобіля клієнта. Одноразово, протягом дії картки  PZU Assistance.

 

 

Запуск двигуна при розрядженому акумуляторі

В разі, якщо не заводиться авто і світиться значок акумулятора на панелі приладів, клієнт звертається в PZU Assistance. Оператор під час розмови з клієнтом виявить характерні ознаки розрядки акумуляторної батареї та викличе службу технічної допомоги. Одноразово, протягом дії картки PZU Assistance.

 

Дозаправка автомобіля пальним

У разі виникнення ситуації, коли під час руху автомобіля клієнта закінчилось пальне. Одноразово, до 20 л палива, вибір АЗС за клієнтом, доставка палива безкоштовна, вартість пального компенсує клієнт.

 

 

Консультація лікаря по телефону

Кваліфіковані лікарі, отримавши повідомлення про травмування під час ДТП, або про погіршення здоров'я водія/пасажира: допоможуть викликати бригаду швидкої допомоги; нададуть рекомендації, щодо першої медичної допомоги до приїзду швидкої; нададуть психологічну підтримку постраждалому; підшукають зручний та якісний медичний заклад для надання подальшої допомоги; вкажуть найближчу аптеку та підшукають наявність необхідних медикаментів в аптеках. Цілодобово, сім днів на тиждень.

 

Бонусна послуга в комплексному продукті "Розумний захист"
Пряме врегулювання
Автоцивілка
з прямим врегулюванням на 100%!*
Оперативне отримання відшкодування у своїй страховій у разі ДТП, що сталася не з Вашої вини
 • з 2014 рокупершими запровадили таку послугу в Україні
 • 3 600 000 грн *оплачено на ремонт авто за принципом прямого врегулювання
 • 34 дні *фактичний середній період відшкодування
 • 366 справ *вже врегульовано

* Статистичні дані за період 2014 - 9 місяців 2016р.

5 простих кроків до розуміння прямого відшкодування на 100%
 1. крок 1
  Михайло купив поліс не в PZU
 2. крок 2
  Олександр купив поліс
  в PZU
 3. крок 3
  Михайло спричинив ДТП
 4. крок 4
  Олександр отримав
  виплату від PZU
 5. крок 5
  Всіма іншими формальностями зі страховою винуватця ДТП переймається PZU

Принцип прямого врегулювання від PZU полягає в тому, що у випадку ДТП автовласник отримує виплату в своїй страховій компанії, а не у страховика винуватця ДТП (як це відбувається зазвичай). PZU дорожить своїми клієнтами, тому намагається здійснити виплату якомога швидше. А вже потім очікує компенсацію від винуватця ДТП або його страховика.

Як легко отримати страхове відшкодування?

Послуга прямого врегулювання доступна кожному клієнту PZU з грудня 2014 року. Придбайте разом зі звичайною Автоцивілкою програму «Розумний захист» та отримайте пряме врегулювання в якості бонусу.

Поліс «Розумний захист» також забезпечує захист житла застрахованого, всього багажу, що знаходиться в авто, та загальну цивільну відповідальність перед третіми особами.

+Що таке пряме врегулювання в Автоцивілці?
Поліс Автоцивілки захищає лише відповідальність водія перед іншими учасниками дорожнього руху. Тобто, якщо водій буде винним у скоєнні ДТП, його страхова компанія має проводити виплату постраждалим. В більшості випадків автовласники не турбуються наскільки якісно працюватиме страхова компанія, адже виплату отримують інші люди. Тому купують поліс там, де дешевше. Але що робити, коли водій опиняється в ролі потерпілого? Доводиться довго очікувати на виплату від страхової компанії винуватця. В такому випадку буде корисною послуга прямого врегулювання збитків. Принцип прямого врегулювання полягає в тому, що у випадку ДТП автовласник отримує виплату за збитки, завдані його автомобілю, в своїй страховій компанії, а не у страховика винуватця ДТП (як це відбувається зазвичай).
+Чому в PZU пряме врегулювання в Автоцивілці на 100 % а в інших ні?
Страхова компанія PZU згідно договору страхування «Розумний захист» здійснює відшкодування збитків за принципом прямого врегулювання в разі ДТП, де потерпілий - Клієнт PZU, а винуватець ДТП має поліс Автоцивілки будь-якої іншої страхової компанії або навіть без полісу. В той час як інші 16 страхових компаній, які працюють за принципом прямого врегулювання в Автоцивілці від МТСБУ та які являються учасниками «Угоди про пряме врегулювання збитків» врегульовують збитки напряму лише між членами даної угоди. Більш детальну інформацію про відмінності прямого врегулювання від PZU та прямого врегулювання від МТСБУ ви знайдете тут.
+Чим відрізняється звичайна Автоцивілка від Автоцивілки з прямим врегулюванням на 100% від PZU?
Звичайна Автоцивілка захищає автовласника лише на випадок його вини в ДТП в рамках лімітів 100 000 грн за нанесену шкоду майну та 200 000 грн життю та здоров'ю потерпілих третіх осіб. Згідно даних МТСБУ за 3-ій квартал 2016 року середній строк виплати відшкодування за договором Автоцивілки складає 129 днів.
Автоцивілка з прямим врегулюванням на 100% від PZU розширює захист і допомагає автовласнику у випадку, коли його майну нанесена шкода і він є потерпілим в ДТП. У випадку ДТП автовласник-клієнт PZU отримує виплату збитків в своїй страховій компанії, а не у страховика винуватця ДТП. PZU дорожить своїми клієнтами, тому намагається здійснити виплату якомога швидше. А вже потім очікує компенсацію від винуватця ДТП або його страховика. В Страховій компанії PZU середній строк відшкодування збитків за Автоцивілкою з послугою прямого врегулювання складає до 30 днів.
+За яких обставин врегулювання збитків може бути здійснене шляхом прямого врегулювання?
Принцип прямого врегулювання збитків на умовах Автоцивілки з прямим врегулюванням на 100% від PZU застосовується якщо:
 • ДТП сталася за участю лише двох осіб;
 • ДТП сталася не з Вашої вини, винна інша особа (2-ий учасник події);
 • Ви маєте діючі на момент ДТП поліс Автоцивілки, виписаний в PZU та поліс «Розумний захист»;
 • ДТП оформлена європротоколом або поліцією.
Принцип прямого врегулювання збитків на умовах Угоди між учасниками МТСБУ застосовується якщо:
 • ДТП сталася за участю виключно двох наземних ТЗ та є контактною (наявне зіткнення);
 • У водіїв є чинні поліси Автоцивілки, оформлені страховиками-учасниками Угоди про пряме врегулювання збитків;
 • В обох полісах немає виправлень в даних, на підставі яких визначається строк дії договору страхування, ідентифікується забезпечений транспортний засіб, визначається розмір франшизи та страхових сум;
 • Водій одного з ТЗ-учасників пригоди є повністю відповідальним за ДТП (немає часткової відповідальності).

Переваги Автоцивілки в PZU

Лідер у  виплатах за європротоколом. Середній термін виплати 27 днів

Щорічно сплачуємо понад 40 млн грн. Виплати до 50000 грн без довідки поліції (європротокол)

Не чекаємо на рішення суду

Цілодобова підтримка Call center. Виклик поліції

Консультація щодо оформлення ДТП за європротоколом

Виклик Єврокомісара PZU

Організація медичної допомоги

54% постраждалих отримують виплату не пізніше, ніж за 30 днів

Середній термін виплати - 39 днів (з моменту звернення)

 

 

Знижки

Система «Бонус-Малус»

Для заохочення безаварійної експлуатації транспортних засобів, при переукладанні договорів на нові періоди страхування, страховий платіж зменшується на 5% за кожен беззбитковий рік страхування. При цьому загальний розмір знижки не може перевищувати 20%.

 

Для пільгових категорій громадян

 

Звільняються від придбання полісів ОСЦПВВНТЗ (виплату страхового відшкодування проводить МТСБУ):

• учасники бойових дій (які самостійно керують ТЗ);
• інваліди війни (які самостійно керують ТЗ);
• інваліди І групи (які самостійно керують ТЗ);
• особи, які керують ТЗ, що належить інваліду І групи, у його присутності.

 

Отримують знижку 50% (тільки громадяни України, що особисто керують забезпеченим транспортним засобом з робочим об'ємом двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно, за умови, що такий ТЗ належить громадянину на правах власності):

• учасники війни;
• інваліди ІІ групи;
• особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;
• пенсіонери.

 

click fraud detection