Агрострахування відноситься до катастрофічного типу страхування, тому його неможливо назвати бюджетним. У світі даний продукт страхування - непроста тема для всіх його учасників, держави, страхових компаній та фермерів. В деяких країнах це обов’язковий вид страхування, в інших наполовину обов’язковий. Регіони, з найбільшим відсотком проникнення страхування на ринок, використовують системний підхід, в якому держава підтримує традицію агрострахування.
Для багатьох аграріїв з кожним роком все більш відчутними стають кліматичні зміни. Зсув амплітуди теплої/холодної температур та кількості опадів і як результат - все більш часті аномальні погодні умови. Це має прямий вплив на врожай основних культур та негативно відображається на прибутку фермерів.
Сільхозвиробництво – це бізнес, в якому необхідно рахувати гроші та отримувати прибуток. Та абсолютно природним є бажання фермера убезпечити вкладені кошти. Одним з найбільш показових інструментів, що використовують у західноєвропейських країнах та Америці - є агрострахування. Для сільхозвиробника це спосіб захиститись від непогоди, та як результат, низького врожаю.
Тенденція українського ринку сільхозвиробництва – фермер все ще не дуже активно приймає участь у процесі агрострахування, оскільки на ринку занадто мало інформації на цю тему.
«PZU Україна» зайняла перше місце з агрострахування у рейтингу страхових компаній України. За 9 місяців 2018 року компанія «PZU Україна» здійснила страхові виплати на суму більше 31 млн. гривень і таким чином охопила 37% виплат від всього ринку агрострахування за 2018 рік.
Восени 2018 року спільно з партнером компанією «Syngenta», «PZU Україна» відмітили три роки з моменту запуску унікального продукту для ринку агрострахування України та світу - програми індексного страхування «МетеоЗахист».
В 2018 році кількість застрахованої посівної площі склала 1,4 мільйони гектар. З них 420 тисяч гектар були застраховані з програмою індексного страхування «МетеоЗахист».
Програма отримує позитивні відгуки від українських аграріїв, і якщо спочатку у «МетеоЗахист» приймали участь тільки декілька центральних областей України, то на 2019 рік заплановано покриття усіх областей.
«Агрострахування забезпечує фінансову парасольку, що захищає фермера» - коментар Альони Гальцовой, директора управління міжнародного страхування «PZU Україна».
Підсумки врегулювання страхових випадків за січень-червень 2024 року
ДетальнішеСК «ПЗУ Україна» підбила підсумки за перше півріччя 2024 року.
Детальніше