Зелена картка

Міжнародне обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних автотранспортних засобів («Зелена картка») — відповідальність за матеріальну шкоду, що може бути нанесена майну, здоров’ю та життю постраждалих осіб на території країн-членів системи «Зелена картка».

"Зелена картка" - страховий сертифікат єдиної форми, що застосовується в країнах-членах міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", які зазначені і не викреслені у такому сертифікаті.

Страхова компанія забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим – третім особам – внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що сталася під час дії цього полісу і винуватцем якої був водій транспортного засобу, зазначеного в цьому полісі. Виплата страхового відшкодування здійснюється на умовах, визначених законодавством про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів країни відвідання, де стався страховий випадок.

Термін страхування обирається страхувальником і визначений в межах від 15 днів до 1 року.

Вартість сертифікату «Зелена картка» залежить від:

  • країни відвідування;
  • типу транспортного засобу;
  • строку дії сертифікату.

Документи, необхідні для оформлення сертифікату:

  • посвідчення водія або свідоцтво про реєстрацію підприємства (для юр. осіб);
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Ліміти відповідальності

Ліміти відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю третіх осіб та/або майну третіх осіб, та/або за моральну шкоду, встановлені відповідно до законодавства країни, в якій відбулася дорожньо-транспортна пригода.

Інформація щодо діючих членів системи автострахування «Зелена карта» та розміри лімітів відповідальності кожної країни розміщені на сайті Ради Бюро: www.cobx.org (дивіться документ Minimum amounts of insurance coverage) .