Нещодавно у польському курортному місті Криніце-Здруй відбулася 24 міжнародна конференція «Управління реструктуризацією. Інноваційність та конкурентність в контексті змін». Подія тривала три дні та об’єднала понад 100 учасників з провідних вузів Польщі та з-за кордону: Україна, Італія, Сербія, Іспанія.
У рамках конференції виступив Добош Назар, директор регіонального офісу ПЗУ Україна у місті Львів та кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аналізу Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Тема доповіді: Управління страховою компанією в умовах реструктуризації системи регулювання фінансового ринку (на прикладі ПрАТ СК "ПЗУ Україна") у рамках якої було окреслено головні напрями розвитку фінансового сектора України і наближення його до провідних міжнародних практик в розрізі імплементації директив ЄС.
Світовий досвід передбачає існування трьох моделей регулювання фінансового ринку: секторальна, функціональна (Twin Peaks), консолідована (інтегрована).
Перевагами останньої, до якої ми прагнемо (зі Сплітом):
- Уніфіковані підходи до різних типів фінансових установ;
- Економія на масштабі;
- Можливість уникнення конфлікту інтересів;
- Моніторинг за всім фінансовим сектором;
- Ефективний нагляд на консолідованій основі.
Недоліки- складність у поєднанні різних регуляторних цілей.
Очікувані ефекти від переходу до консолідованої моделі регулювання фінансового ринку:
на загальнодержавному рівні:
- ефективність (Вдосконалення та стандартизація законодавства та нормативно–правової бази щодо регулювання діяльності фінансових компаній; Скорочення державних витрат за рахунок скорочення кількості держустанов; Оптимізація та комплексний аналіз регуляторної звітності по кожному сегменту ринку та ринку фінансових послуг в цілому; Уникнення конфлікту інтересів),
- фінансова стабільність (Моніторинг за всім фінансовим сектором, ефективний нагляд на консолідованій основі; Контроль виконання пруденційних нормативів; Посилення контролю за діяльністю ринку небанківських фінансових установ; Оздоровлення ринку небанківських фінансових установ)
на суспільному рівні:
- якість та прозорість (Оприлюднення інформації; Підтримка прозорості та конкуренції; Встановлення нових вимог до компаній щодо умов входження на ринок фінансових послуг; Підвищення рейтингу фінансових компаній)
- захист прав споживачів (Контроль якості надання фінансових послуг; Розвиток нових видів фінансових послуг; Розкриття інформації про умови надання фінансових послуг; Зворотній зв’язок зі споживачами; Стандартизація та контроль якості надання фінансових послуг)
на міжнародному рівні:
- наближення до міжнародних стандартів (Впровадження подальших реформ в сфері ринку небанківських фінансових послуг; Наближення до передових світових практик через імплементацію права (директив) ЄС; Покращення інвестиційної привабливості ринку фінансових послуг)
«Об’єднуючою думкою моєї доповіді стало стирання як фізичних кордонів між Україною та ЄС, так і бізнесових чи ділових (в т.ч. фінансових). Європа хоче бачити повноцінного партнера з європейськими цінностями» - коментує Назар Добош.
«Вдосконалюватися - значить змінюватися, бути досконалим - означає змінюватися часто» - цитата Уінстона Черчиля.
Страхова компанія «ПЗУ Україна» в День св.Миколая привітала діток з м. Чортків.
ДетальнішеСК «ПЗУ Україна» запускає спільну акцію з офіційними дилерськими центрами Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep.
ДетальнішеПрАТ СК «ПЗУ Україна» щодня працює на Перемогу, підтримує економічний фронт та допомагає нашим героїчним воїнам!
Детальніше