24 міжнародна конференція «Управління реструктуризацією. Інноваційність та конкурентність в контексті змін»

Нещодавно у польському курортному місті Криніце-Здруй відбулася 24 міжнародна  конференція «Управління реструктуризацією. Інноваційність та конкурентність в контексті змін». Подія тривала три дні та об’єднала  понад 100 учасників з провідних вузів Польщі та з-за кордону: Україна, Італія, Сербія, Іспанія.

У рамках конференції виступив Добош Назар, директор регіонального офісу ПЗУ Україна у місті Львів та кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аналізу Інституту підприємництва та перспективних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Тема доповіді: Управління страховою компанією в умовах реструктуризації системи регулювання фінансового ринку (на прикладі ПрАТ СК "ПЗУ Україна") у рамках якої було окреслено головні напрями розвитку фінансового сектора України і наближення його до провідних міжнародних практик в розрізі імплементації директив ЄС.

Світовий досвід передбачає існування трьох моделей регулювання фінансового ринку: секторальна, функціональна (Twin Peaks), консолідована (інтегрована).

Перевагами останньої, до якої ми прагнемо (зі Сплітом):

- Уніфіковані підходи до різних типів фінансових установ;

- Економія на масштабі;

- Можливість уникнення конфлікту інтересів;

- Моніторинг за всім фінансовим сектором;

- Ефективний нагляд на консолідованій основі.

Недоліки- складність у поєднанні різних регуляторних цілей.

Очікувані ефекти від переходу до консолідованої моделі регулювання фінансового ринку:

на загальнодержавному рівні:

- ефективність (Вдосконалення  та стандартизація законодавства та нормативно–правової бази  щодо регулювання діяльності фінансових компаній; Скорочення державних витрат за рахунок скорочення кількості держустанов; Оптимізація та комплексний аналіз регуляторної звітності по кожному сегменту ринку та ринку фінансових послуг в цілому; Уникнення конфлікту інтересів),

- фінансова стабільність (Моніторинг за всім фінансовим сектором, ефективний нагляд на консолідованій основі; Контроль виконання пруденційних нормативів; Посилення  контролю за діяльністю ринку небанківських фінансових установ; Оздоровлення  ринку небанківських фінансових установ)

на суспільному рівні:

- якість та прозорість (Оприлюднення інформації; Підтримка прозорості та  конкуренції; Встановлення  нових вимог  до компаній щодо умов входження на ринок фінансових послуг; Підвищення рейтингу фінансових компаній)

- захист прав споживачів (Контроль якості надання  фінансових послуг; Розвиток нових видів фінансових послуг; Розкриття інформації про умови надання фінансових послуг; Зворотній зв’язок зі споживачами; Стандартизація та контроль якості  надання  фінансових послуг)

на міжнародному рівні:

- наближення до міжнародних стандартів (Впровадження подальших реформ в сфері ринку небанківських фінансових послуг; Наближення до передових світових практик через імплементацію права (директив) ЄС; Покращення інвестиційної привабливості ринку фінансових послуг)

«Об’єднуючою думкою моєї доповіді стало стирання як фізичних кордонів між Україною та ЄС, так і бізнесових чи ділових (в т.ч. фінансових). Європа хоче бачити повноцінного партнера з європейськими цінностями» - коментує Назар Добош.

«Вдосконалюватися - значить змінюватися, бути досконалим - означає змінюватися часто» - цитата Уінстона Черчиля.

повернутися
Інші публікації
Зимова акція від СК «ПЗУ Україна» в дилерських центрах Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep

Зимова акція від СК «ПЗУ Україна» в дилерських центрах Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep

СК «ПЗУ Україна» запускає спільну акцію з офіційними дилерськими центрами Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep.

Детальніше
Допомога ЗСУ від ПрАТ СК «ПЗУ Україна»

Допомога ЗСУ від ПрАТ СК «ПЗУ Україна»

ПрАТ СК «ПЗУ Україна» щодня працює на Перемогу, підтримує економічний фронт та допомагає нашим героїчним воїнам!

Детальніше