PZU Group купує активи RSA в Польщі і Прибалтиці, зміцнюючи свою лідируючу позицію в цій частині Європи

PZU Group купує активи RSA в Польщі і Прибалтиці, зміцнюючи свою лідируючу позицію в цій частині Європи

Сьогодні PZU SA уклало угоду, яка підлягає затвердженню з боку наглядових і антимонопольних органів, про покупку Lietuvos Draudimas AB в Литві, AAS Balta в Латвії, естонської філії Codan Forsikring A / S і Link4 Towarzystwo Ubezpieczen SA в Польщі. Загальна вартість операції становить близько 360 млн €. Дані придбання є ключовим кроком у просуванні стратегії розширення діяльності PZU на міжнародному рівні.

У відповідності зі своєю стратегією 2.0 на 2012-2014 роки, PZU прагне встановити міцні ділові позиції поза Польщею. Купівля активів RSA Insurance Group в Польщі та Прибалтиці є ключовим етапом у досягненні цієї стратегічної задачі.

- Я радий повідомити сьогодні про виконання ще одного, дуже важливого, елемента стратегії PZU. Дане придбання виводить нас на лідируючу позицію на страховому ринку в нашому регіоні, - заявив президент PZU SA Анджей Клесик, - придбані нами активи - це міцні підприємства, що працюють на зростаючих ринках з привабливими перспективами. Для нас важливо також, що дані угоди були вироблені в країнах, які вже десять років перебувають у складі Євросоюзу. З наступного року всі три країни Прибалтики будуть діяти в єврозоні. Для нас це означає стабільність і передбачуваність.

Купівля польського Link4 - лідера на ринку прямого страхування - доповнює стратегію PZU. Вона дозволить нам отримати доступ до нових груп клієнтів, які віддають перевагу модель прямого страхування, вперше впроваджену в Польщі саме Link4.

- Введення торгової марки Link4 в портфоліо PZU дозволить нам пропонувати страхові послуги клієнтам, з якими PZU досі не працювали. Частка ринку тих його учасників, які спеціалізуються на прямому страхуванні, зросла у два з половиною рази за останні п'ять років. Створення нової торгової марки було б важкою, дорогою, тривалою і ризикованою завданням. Завдяки цьому придбанню, PZU Group зможе увійти в цю зростаючу галузь через вже утвердилася в ній марку. У результаті ми станемо ринковим лідером як у страхуванні, що продається по традиційній моделі через агентства, так і у все більш популярному прямому страхуванні, - заявив Анджей Клесик. - Завдяки покупці Link4, ми отримаємо практичні знання про прямі каналах збуту, що доповнить поточні канали збуту PZU - це ще один важливий аргумент на користь угоди.

Приклад Європи показує, що провідні страхові компанії на аналогічних ринках найчастіше користуються кількома торговими марками для своїх продуктів. Три з шести найбільших учасників ринку страхування Польщі використовують модель з декількома торговельними марками.

Виконання всіх угод планується до кінця 2014 р.

Загальна фінансова інформація про придбані підприємствах:

Діяльність RSA в Прибалтиці включає широкий спектр страхових продуктів - як для приватних осіб, так і для підприємств. На 31 грудня 2013 р., вартість активів RSA в Прибалтиці становила ок. 309 млн €, а сума чистих активів - ок. 106 млн €. Валовий прибуток за 2013 склала ок. 18 млн €. Вартість придбання активів у країнах Прибалтики склала ок. 270 млн €, включаючи дивіденд у 12 млн €, що підлягає виплаті RSA Insurance Group plc.

Link4 - провідне підприємство на ринку прямого страхування в Польщі, що пропонує страхові продукти як для приватних осіб, так і для підприємств.

На 31 грудня 2013 р. вартість активів Link4 в Польщі становила 662 млн PLN, а сума чистих активів - 134 млн PLN. Валовий прибуток за 2013 склала 30 млн PLN. Вартість придбання активів Link4 в Польщі склала ок. 90 млн €.

У країнах Прибалтики PZU Group веде свою діяльність через два підприємства, зареєстровані в Литві: PZU Lietuva і UAB PZU Lietuva Gyvybës Draudimas.

У 2013 році загальний обсяг підписаних премій PZU Lithuania склав 189 млн LTL, що на 16,7% більше, ніж у 2012 році. У 2013 році, обсяг премій PZU Life Lithuania склав 26100000 LTL, із зростанням в 24%. У 2013 році PZU Lithuania була третьою страховою компанією в Литві на ринку страхування майна та страхування від нещасних випадків, з часткою ринку 13,6% (13,3% в 2012 р.). У свою чергу, частка ринку PZU Life Lithuania склала 4,2% (порівняно з 3,7% в 2012 р.).

У 2013 році, діяльність PZU в Латвії та Естонії перебувала на ранній стадії. Філія в Ризі оформила першу страхову продаж у грудні 2012 року. У 2013 році були впроваджені нові страхові продукти (включаючи OCTA і Каско), які були підігнані під вимоги латвійського ринку. Філія PZU Lietuva був зареєстровано 14 листопада 2012 року і почав роботу між другим і третім кварталами 2013 року.

Фінансовими консультантами PZU у зв'язку з придбанням прибалтійських активів були Deloitte Advisory Sp.: в цій якості, ними була проведена оцінка підприємства, що купується, а також його комплексна страхова, фінансова та податкова перевірки. Фінансовими консультантами PZU при покупці Link4 були EY: в цій якості, ними була проведена оцінка підприємства, що купується, а також його комплексна страхова, фінансова та податкова перевірки. Deutsche Bank виступав як фінансовий консультант: в цій якості, він виніс правлінню PZU висновок про справедливість ціни у зв'язку з придбаннями в Прибалтиці. Юридичні питання, що стосуються угод, вирішувалися фірмою Linklaters за підтримки юридичної фірми Sorainen на ринках країн Прибалтики.

повернутися
Інші публікації
Привітання зі святом Великодня!

Привітання зі святом Великодня!

Прийміть щирі вітання з Великоднем!

Детальніше
Страхова компанія «ПЗУ Україна» підбила підсумки за січень – березень 2024 року

Страхова компанія «ПЗУ Україна» підбила підсумки за січень – березень 2024 року

СК «ПЗУ Україна» за перший квартал 2024 року залучила 481 млн грн страхових премій.

Детальніше
Репутація Групи «ПЗУ Україна» визнана найкращою у галузі

Репутація Групи «ПЗУ Україна» визнана найкращою у галузі

Група «ПЗУ Україна» отримала нагороду на Міжнародному форумі PRNext.

Детальніше