PZU покупает банк Pekao

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA совместно с Polski Fundusz Rozwoju (Польским Фондом Развития) приобретает в UniCredit 32,8% акций Банка Pekao

PZU i PFR підписали договір з UniCredit S.p.A. щодо придбання 32,8% акцій Банку Pekao S.A. за загальну суму у 10,6 млрд. злотих. Ціна придбання однієї акції становить 123 злотих. Це одна з найбільших угод у банківському секторі Європи за останні роки. Придбання акцій Pekao відповідає стратегії PZU до 2020 року, яка передбачала створення банківської групи з активами у розмірі щонайменше 140 млрд. злотих і отримання 50 млрд зл. активів в управлінні від імені третіх осіб. PZU i PFR співпрацюватимуть з метою забезпечення ефективної реалізації стратегії розвитку Pekao, зберігаючи існуючий профіль низького ризику банку, солідний рівень рентабельності і стабільну довгострокову політику щодо виплати дивідендів з прибутку.

- Завдяки укладеній угоді PZU стає найбільшою фінансовою групою у Центральній і Східній Європі, яка є лідером як у страхуванні, так і у банківському секторі і в управлінні активами. Я переконаний, що існування настільки сильної фінансової установи з центральним офісом у Варшаві значно вплине на фінансову стабільність і перспективи відповідального розвитку польської економіки. Ця установа матиме унікальні можливості, щоб завдяки своїй силі і масштабу створювати будувати цінність для наших акціонерів, клієнтів і працівників – сказав Міхал Крупінський, Голова Правління PZU.

Одним з викликів, які стоять перед польською економікою, є відсутність сильної бази внутрішніх інвесторів, що видно також у банківському секторі. Цим пояснюється теж зацікавленість PFR у тому, щоб працювати у якості довгострокового фінансового партнера на користь стратегічних інвесторів, а також підтримка, яку ми надаємо різноманітним ініціативам, спрямованим на просування і зміцнення вітчизняного фінансового ринку. Pekao – це сильна установа, ринкова позиція якої дає можливість продовжувати використовувати значний потенціал росту польської економіки і банківського сектора. У співпраці з PZU ми будемо стабільним інвестором для Pekao, з вигодою для працівників, клієнтів і цінності для акціонерів цього банку – сказав Павел Борис, голова правління PFR.       

Структура угоди передбачає придбання PZU опосередковано 20% акцій Pekao для закриття угоди, на загальну суму у розмірі 6,5 млрд. злотих. Одночасно, PFR придбає безспосередньо у UniCredit 12,8% акцій Pekao на загальну суму у розмірі 4,1 млрд. злотих.

Передбачається, що Банк Pekao може придбати у UniCredit акції Pioneer TFI, Pioneer PTE i Xelion, у зв’язку з чим він стане виключним власником ключових залежних товариств.

Узгоджена ціна придбання у розмірі 123 злотих за одну акцію означає загальну оплату на рівні 10,6 млрд злотих за пакет акцій Pekao, який купує PZU i PFR, що становить 32,8% і представляє коефіцієнт ціни до балансової вартості, який становить близько 1,3x на основі балансової вартості Pekao на дату запланованого укладення угоди, а також коефіцієнт ціни до прибутку у розмірі 13,1x на основі рівня прибутків за прогнозами на 2018 рік. Ціна придбання є на 2,4% нижчою у порівнянні з ціною продажу UniCredit пакету 10% акцій Pekao в липні 2016 року і на 3,3% нижчою, ніж середня ціна акцій Pekao на біржі цінних паперів за період останніх шести місяців.

PZU i PFR уклали довгостроковий акціонерний договір, яким регулюються принципи співпраці між PZU i PFR щодо інвестицій в Pekao. PZU передбачає, що після закриття угоди зможе відобразити Pekao у своїй консолідованій фінансовій звітності.

Ця угода дає Групі PZU можливість досягнення однієї з цілей, визначених у її Стратегії 2020, що полягає у створенні польської банківської групи з цільовим загальним обсягом активів у розмірі 140 млрд злотих. PZU розглядає польський банківський сектор як надзвичайно привабливий з точки зору потенціалу росту, рушійною силою якого є все ще низький рівень заборгованості у вигляді кредитів і стійке економічне зростання, а також стабільна рентабельність при помірному рівні ризику. Передбачається, що Pekao i PZU виграє від співпраці у сфері поширення страхових продуктів і управління активами, що призведе до збільшення доходів у цій сфері для PZU i Pekao.

Завданням PFR, як довгострокового стратегічного фінансового партнера є підтримка PZU в реалізації стратегії створення сильної польської банківської групи з великим потенціалом зростання. PFR передбачає, що угода дасть можливість отримати привабливий рівень доходу від інвестицій. Вона буде фінансуватися за рахунок власних коштів і коштів, залучених на фінансових ринках.

Pekao є провідним польським банком, який здійснює діяльність у секторі корпоративної банківської справи, МСП і роздрібних банківських послуг, а також управління активами, яка регулярно приносить дуже хороші фінансові результати. У 2015 фінансовому році Pekao володів 13,0% частки в ринку іпотечних кредитів і 18,0% частки в ринку кредитів для підприємств і досяг середнього річного зростання на рівні 11,0% за базовими роздрібними кредитами і 7,1% за базовими кредитами для підприємств за період з 2014 фінансового року до III кв. 2016 року. Pekao відзначається строгим контролем витрат, хорошою якістю активів з валовим показником NPL у розмірі 6,4% (у III кв. 2016 року) і видатками на ризик у розмірі 43 p.b.[1], що вилилося у досягнення високого показника RoTE понад 10%, незважаючи на здійснення діяльності з коефіцієнтом CET1 на рівні 18,1%, найвищому у всьому секторі.

Pekao i UniCredit підпишуть договір про стратегічну співпрацю, яка зосереджуватиметься, зокрема, на польських компаніях, які здійснюють діяльність за кордоном, а також на міжнародних клієнтах, які здійснюють інвестиції в Польщі.

Очікується, що угода принесе PZU низку фінансових переваг, зокрема, призведе до негайного значного збільшення прибутку, що у свою чергу виллється у досягнення 10-11% росту прибутку на одну акції у 2017-2018 рр. Додатковий дохід матиме позитивний вплив на середньостроковий коефіцієнт ROE PZU і призведе до досягнення запланованого PZU коефіцієнта ROE на рівні 18%. Очікується, що високий коефіцієнт достатності капіталу і високий показник ROE Pekao допоможе продовжити поточну політику Pekao щодо виплати дивідендів у розмірі майже 100% отриманого прибутку. Орієнтовний показник достатності капіталу PZU Solvency II і надалі відповідатиме «Політиці PZU щодо капіталу і дивідендів на 2016-2020 рр.”. Очікується, що частка позикових коштів PZU залишиться на рівні менш ніж 35%, згідно зі стратегічною ціллю.

PFR розраховує отримати дохід від інвестицій в Pekao понад 10% на рік і прогнозує, що інвестиційний горизонт складе щонайменше від 3 до 5 років.

вернуться
Другие публикации
СК «ПЗУ Украина» поздравила воспитанников реабилитационного центра «Дорога в жизнь» и БО «Дом милосердия» с Днем св. Николая

СК «ПЗУ Украина» поздравила воспитанников реабилитационного центра «Дорога в жизнь» и БО «Дом милосердия» с Днем св. Николая

Страховая компания «ПЗУ Украина» в День св. Николая поздравила детей из г. Чертков.

Детальнее
Зимняя акция от СК «ПЗУ Украина» в дилерских центрах Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep

Зимняя акция от СК «ПЗУ Украина» в дилерских центрах Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep

СК «ПЗУ Украина» запускает совместную акцию с официальными дилерскими центрами Peugeot, Citroën, Opel, DS, Jeep.

Детальнее
Помощь ВСУ от ЧАО СК «ПЗУ Украина»

Помощь ВСУ от ЧАО СК «ПЗУ Украина»

ЧАО СК «ПЗУ Украина» ежедневно работает на Победу, поддерживает экономический фронт и помогает нашим героическим воинам!

Детальнее