Животные

Общие условия страхового продукта "Комплексное страхование сельскохозяйственной продукции в части страхования сельскохозяйственных животных"

Информационное письмо о "Комплексное страхование сельскохозяйственной продукции в части страхования животных"

Програма страхування

Комплексне страхування сільськогосподарської продукції в частині страхування сільськогосподарських тварин»

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування є: сільськогосподарські тварини на праві володіння, користування і розпорядження.

Страхові ризики та обмеження страхування

За Договором страхування, можуть бути застраховані майнові інтереси Страхувальника (Вигодонабувача), пов’язані з ризиком втрати, загибелі, знищення вимушеного забою застрахованих тварин в результаті дії/впливу таких ризиків:

  • Пожежа та задимлення, що її супроводжує (включаючи виділення сажі і корозійного газу), крім її виникнення внаслідок навмисних або ненавмисних дій третіх осіб.
    • Під пожежею розуміється вогонь, що виник поза місцем, спеціально призначеним для його розведення і підтримки, або поширився за його межі і здатний поширюватися самостійно.
    • Під задимленням розуміється виділення диму в результаті пожежі (або тління).
    • Під виділенням сажі розуміється виділення сажі в результаті пожежі (або тління).
    • Під корозійним газом розуміється виділення газу, здатного завдати шкоди якостям застрахованих тварин, що виникло внаслідок раптового і несподіваного нагрівання полімерних матеріалів.
  • Удару блискавки, а саме: перехід розряду блискавки на застрахованих тварин;
  • Вибух, а саме процесу виділення великої кількості енергії, що стрімко протікає і супроводжується руйнівною дією газів (пару), що розширюються;
  • Стихійне лихо, а саме:
    • Ураган, шторм, буря, штормовий вітер, при цьому під ураганом (бурею), штормом (штормовим вітром) розуміється викликаний погодними умовами рух повітряних мас із силою вітру, що відповідає 8 балам за шкалою Бофорта (швидкість вітру більше 16 м/с), що супроводжується випаданням опадів і приливною хвилею або без них;
    • Граду, при цьому під градом розуміється випадання із крупчасто-дощових хмар частинок щільного льоду;
    • Зливові дощі, тиск снігового шару, при цьому під зливовими дощами і тиском снігового шару розуміється випадання протягом доби опадів у кількості, що перевищує 1 (одну) середньомісячну норму випадання опадів для території, у межах якої знаходиться застраховані тварини.
    • Паводок, при цьому під паводком розуміється вихід з берегів води поверхневих (стоячих чи проточних) водоймищ.
    • Зсув, при цьому під зсувом розуміються зміщення мас гірських порід вниз по схилу під дією сили земного тяжіння без втрати контакту з нерухомою основою на більш низький гіпсометричний рівень.
    • Землетрус, при цьому під землетрусом розуміється пружинні коливання в земній корі чи верхній частині мантії, що викликають коливання земної поверхні, деформацію в земній корі, сила якого перевищує 3 бали за шкалою Ріхтера.
    • Гірські обвали та сходження лавин, при цьому під гірськими обвалами і лавинами розуміється швидкий рух вниз зі схилу мас каменів, землі чи снігу в результаті дії сил земного тяжіння.
  • Дія електричного струму;
  • Утоплення;
  • Падіння в ущелину;
  • Попадання під транспортний засіб, що рухається;
  • Напад диких звірів та здичавілих собак;
  • Укус змій або отруйних комах;
  • Закупорки шлунково-кишкового тракту в результаті потрапляння предметів харчового характеру;
  • Отруєння на природному пасовищі травами або хімічними речовинами;
  • Асфіксії, тобто зупинки дихання в результаті закупорки верхніх дихальних шляхів сторонніми предметами;
  • Інфекційних хвороб тварин - група захворювань, що викликаються проникненням в організм хвороботворних (патогенних) мікроорганізмів.
  • Епізоотії – широке вибухоподібне розповсюдження інфекційної хвороби тварин, що охоплює значну територію - декілька районів або областей, кваліфіковане підрозділом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів як епізоотія» (надзвичайні епізоотичні обставини);
  • Протиправні дії третіх осіб - протиправних дій третіх осіб цілеспрямованого неправомірного характеру (уключаючи крадіжку, розбій, грабіж, умисне пошкодження / знищення сільськогосподарської продукції, підпал та інші дії), заподіяні з метою завдання шкоди застрахованому майну. При цьому ризики за цим варіантом страхового захисту вважаються такими, що мали місце лише за умови їх класифікації як таких, відповідно до діючих на момент настання страхового випадку норм Кримінального кодексу України та здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення органами досудового розслідування у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Страхуванню підлягають наступні сільськогосподарські тварини: велика рогата худоба (надалі – ВРХ), коні, свині, вівці, птиця, інші сільськогосподарські тварини.

Страховик може встановлювати обмеження щодо віку тварин, які можуть бути застраховані.

Питання про прийняття на страхування того чи іншого об’єкту вирішується Страховиком в односторонньому порядку.
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), якщо мінімальний та максимальний розміри страхової суми визначені умовами страхового продукту

Розмір страхової суми:

  • Розмір страхової суми визначається за домовленістю між Страховиком та Страхувальником в межах вартості Застрахованих тварин на момент укладання Договору страхування.
  • Страхова сума може становити певну частку (відсоток) вартості Застрахованого об’єкту. При цьому кожний окремий об’єкт Договору страхування вважається застрахованим на таку частку (вартість).
  • Якщо страхова сума становить певну частку вартості застрахованих тварин, страхове відшкодування виплачується у такій же частці від визначених за страховим випадком збитків, якщо інше не передбачено Договором страхування.
  • Страхові суми у Договорі страхування встановлюються у національній валюті України - гривні.
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

 Страховий тариф визначається в залежності від умов страхування та зазначається у Договорі страхування.

  • Мінімальний базовий страховий тариф без застосування поправочних коефіцієнтів до базового страхового тарифу: 0, 01%
  • Максимальний базовий страховий тариф без застосування поправочних коефіцієнтів до базового страхового тарифу: 12%
Страхова премія - плата за страхування, яку Страхувальник зобов'язаний сплатити Страховику за весь строк дії Договору страхування.
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності) У Договорі страхування може застосовуватися: безумовна франшиза, яка встановлюється у відсотках від страхової суми.
Територія та строк дії договору страхування [включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

Територія дії договору страхування:

  • адреса розташування (утримання) сільськогосподарських тварин.

Страхове покриття не поширюється на окуповані території в тому числі території Автономної Республіки Крим, на територію/район воєнних або бойових дій, а також на територію, яка вийшла з-під контролю органів влади України, територію/зону проведення антитерористичної операції, територію/зону проведення операції об’єднаних сил, зону воєнних або збройних конфліктів.

Строк дії договору страхування:

Строк страхування сільськогосподарських тварин від 1 місяця до 1 року.

Договором страхування можуть бути передбачені часові обмеження щодо дії страхового захисту за договором страхування (періоди страхування) в межах загального строку дії Договору.

Якщо інше не передбачено страховим продуктом та/або Договором страхування, Договір страхування набирає чинності з 00 годин 00 хвилин (за київським часом) дня, наступного за днем сплати страхової премії чи її першої частини (у разі сплати страхової премії частинами) у повному обсязі згідно з умовами Договору на поточний рахунок Страховик, та закінчується о 24 годин 00 хвилин дати, що зазначена в Договорі страхування як дата закінчення строку дії Договору страхування.

Дія Договору страхування не поширюється на події, що мають ознаки страхового випадку, які настали до набрання чинності Договором страхування.

Якщо інше не передбачено Договором страхування, Страховий захист діє протягом усього строку дії Договору страхування, окрім випадків зупинення дії страхового покриття через несплату Страхувальником чергової частини страхової премії (при сплаті Страхувальником страхової премії частинами) в обсязі та строки, встановлені Договором страхування:

  • якщо друга чи наступна частини страхової премії не надійшли в строки, визначені Договором страхування як строк сплати частини страхової премії, дія страхового покриття за Договором страхування (зобов’язання Страховика здійснити виплату страхового відшкодування в разі настання страхового випадку) зупиняється після завершення 24 години (за київським часом) дня, до якого Страхувальник має сплатити частину страхової премії згідно з умовами Договору страхування.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

Не визнаються страховими випадками події, що сталися внаслідок:

  • навмисних дій чи грубої необережності Страхувальника, його персоналу або інших осіб, що відповідно до угод із Страхувальником (Вигодонабувачем) несуть відповідальність за утримання застрахованих тварин;
  • непрямих збитків, викликаних страховим випадком, а саме: штрафні санкції, пеня, моральні збитки тощо;
  • захоплення, вилучення, конфіскації, реквізиції війни, обмеження свободи пересування, арешту, затримання Страхувальника (Вигодонабувача), їх посадових осіб чи осіб, відповідальних за утримання застрахованих тварин;
  • подій, що сталися внаслідок та/або на території оголошеної або неоголошеної війни, збройного конфлікту, військових та бойових дій, воєнних маневрів, дій будь-яких законних чи незаконних військових, воєнізованих, збройних формувань, бандитизму, диверсії, найманства, повстання, революції, заколоту, путчу, бунту, дій, спрямованих на зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність, громадянських (масових) заворушень, інших масових порушень громадського порядку, самоуправства, вчинення терористичних актів, здійснення терористичної діяльності, проведення антитерористичних операцій, встановлення військових режимів або надзвичайних положень в країні, воєнного стану, народних хвилювань усякого роду або страйків, локаутів, блокад, конфіскації, націоналізації, примусового вилучення, реквізиції, арешту, пошкодження або знищення застрахованого майна за розпорядженням існуючого уряду (невизнаного, самопроголошеного, фактичного) або будь-якого органу влади, дій та розпоряджень самопроголошених (не передбачених законодавством України) органів влади та незаконних збройних чи воєнізованих формувань, дій по контролю, попередженню та боротьбі з наслідками подій, зазначених в цьому пункті Загальних умов, впливу будь-якої зброї (мін, бомб, снарядів, ракет тощо), покинутих знарядь війни (зброї та боєприпасів);
  • не підлягають відшкодуванню збитки, пов’язані з викраденням чи будь-яким пошкодженням та/або знищенням сільськогосподарських тварин, мародерством та іншими подібними діями під час, внаслідок та після зазначених вище подій;
  • не визнаються страховими випадками збитки, що сталися внаслідок впливу будь-яких вибухових матеріалів (вибухових пристроїв промислового, саморобного та/або кустарного виготовлення, вибухових речовин, засобів їх ініціювання, виробів та пристроїв, які містять вибухові речовини тощо);
  • гельмінтозу або паразитарної інвазії, а саме: фасціольозу, диктіокаульозу, аскаридозу тощо;
  • харчового отруєння в місцях постійного утримання, за винятком природних пасовищ;
  • ускладнень внаслідок планового щеплення, алергічних реакцій на введення лікарських засобів або побічної негативної дії лікарських засобів;
  • захворювань і травм, що існували на момент укладення цього Договору, генетичних захворювань і вроджених аномалій;
  • використання Страхувальником застрахованих тварин не за призначенням;
  • неякісного та несвоєчасного проведення профілактичних ін’єкцій і щеплень;
  • планового забою тварин, визнаних непридатними для подальшого господарського, в тому числі продуктивного та / або репродуктивного використання, або в результаті проведеної селекції чи забою з господарських міркувань;
  • недбалості під час годівлі через відсутність корму незалежно від причин, годівлі невідповідним або неякісним кормом, що було визначено спеціалістами ветеринарної медицини чи спеціалістом-зоотехніком;
  • порушення Страхувальником зооветеринарних правил, в тому числі щодо умов утримання тварин;
  • порушення Страхувальником правил та норм пожежної безпеки, правил та умов використання майна, в тому числі технологічного та інженерного обладнання, недотримання техніки безпеки, в тому числі щодо зберігання отруйних речовин;
  • порушення Страхувальником технологічного процесу виробництва тваринницької продукції, використання у технологічному процесі не сертифікованих продуктів, кормів, комплектуючих матеріалів та інгредієнтів;
  • проведення експериментальних досліджень із розведення тварин або з іншою метою;
  • встановлення неправильного діагнозу;
  • проникнення граду через незакриті вікна або інші прорізи в місця утримання тварин, якщо ці прорізи не виникли в результаті дії граду;
  • дії зливових дощів (тиску снігового шару) через незакриті вікна чи інші прорізи, якщо ці прорізи не виникли в результаті дії дощу чи снігу, а також затоплення, викликаного недостатньою пропускною здатністю каналізаційних (внутрішніх і зовнішніх) систем.
  • тимчасового припинення (перерви) електропостачання, поломки технологічного обладнання та інженерних комунікацій.

Страховим випадком не визнається та страхове відшкодування не сплачується у разі:

  • забою застрахованих тварин внаслідок неплідності (яловості) застрахованих тварин;
  • загибелі або вимушеного забою застрахованих тварин у зв’язку із хворобою, якої можна було уникнути або яку можна було попередити за умови своєчасного здійснення профілактичних та лікувальних заходів, в тому числі фасціольозом, телязиозом, актиномікозом, піроплазмозом тощо;
  • загибелі, знищення, втрати, вимушеного забою застрахованих тварин внаслідок інфекційних хвороб, на які в господарстві чи районі, де знаходились тварини при укладанні Договору було встановлено карантинні обмеження або існувала несприятлива санітарно-епізоотична ситуація;
  • загибелі або вимушеного забою застрахованих тварин внаслідок захворювання на: гепатит або цироз печінки паразитарного походження; остеодистрофію; кульгавість будь-якого походження, яка не загрожує життю застрахованих тварин; зниження функції, кісту або атрофію яєчників; персистуюче жовте тіло; атрофію вимені; віспу вимені; бородавки; серозний, катаральний або фібринозний мастит вимені.

Підставою для відмови у страховій виплаті є:

  • навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями;
  • вчинення Страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку;
  • подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку;
  • неподання Страхувальником інформації Страховику про значні обставини, що необхідні для оцінки страхового ризику, при укладенні Договору страхування;
  • несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних на це причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків);
  • невиконання Страхувальником обов’язків та вимог відповідно до умов Договору страхування;
  • ненадання документів та інформації стосовно страхового випадку, необхідних для прийняття рішення про страхову виплату;
  • одержання Страхувальником повного відшкодування збитків від особи, яка їх заподіяла;
  • порушення Страхувальником норми утримання та годівлі сільськогосподарських тварин, що спричинило та обумовило виникнення збитків;
  • порушення Страхувальником рекомендацій Страховика або уповноваженого ним експерта, правил та приписів органів пожежного нагляду, енергонагляду, інших компетентних органів спрямованих на зменшення збитків.
  • наявність обставин, які є винятками із страхових випадків та обмеженнями страхування;
  • наявність інших підстав, встановлених законодавством.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту Ліміти відповідальності можуть бути передбачені Договором страхування тільки за обопільною згодою Страховика і Страхувальника
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

У разі загибелі, знищення, втрати сільськогосподарських тварин внаслідок застрахованих ризиків, збиток визначається, як вартість загиблих, знищених, втрачених тварин на момент настання страхового випадку, але не більше страхової суми;

У разі вимушеного забою сільськогосподарських тварин внаслідок застрахованих ризиків, збиток визначається, як вартість вимушено забитих тварин, з вирахуванням вартості придатного до вживання м’яса.

Після отримання всіх документів, необхідних для встановлення факту та обставин настання страхового випадку та розміру збитку, Страховик впродовж десяти робочих днів приймає рішення про виплату страхового відшкодування (складає страховий акт) або рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування.

Страховик здійснює виплату страхового відшкодування на підставі заяви Страхувальника або Вигодонабувача (їх спадкоємців), форма якої визначена Страховиком, впродовж п’ятнадцяти робочих днів після оформлення і підписання Страхового Акта.

Страховик здійснює виплату страхового відшкодування на банківський рахунок Страхувальника (або Вигодонабувача), згідно реквізитів, вказаних у заяві на виплату страхового відшкодування.

Разом із заявою на виплату страхового відшкодування Страхувальник або Вигодонабувач (їх спадкоємці) надають документи, що встановлюють особу та її повноваження (у тому числі з метою дотримання Страховиком вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення).

Страхове відшкодування виплачується в національній валюті України.

У тих випадках, коли збитки, спричинені у результаті настання страхового випадку, відшкодовані Страхувальнику/Вигодонабувачу іншими особами після виплати йому Страховиком страхового відшкодування, Страхувальник зобов'язаний повернути виплачене страхове відшкодування Страховику протягом 10 (десяти) робочих днів з дня отримання відшкодування Страхувальником/Вигодонабувачем від іншої особи.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Страховик має право прийняти рішення щодо відмови у виплаті страхового відшкодування у разі несвоєчасного повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних на це причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).

Дія Договору страхування припиняється та Договір страхування втрачає чинність за згодою сторін  у разі несплати Страхувальником чергової частини страхової премії у встановлений договором строк (у разі сплати страхової премії частинами). При цьому Договір страхування вважається достроково припиненим з дня, наступного за встановленим у Договорі страхування днем сплати чергової частини страхової премії, якщо інше не передбачено умовами Договору страхування.

Якщо, при внесенні страхової премії частинами, на час настання страхового випадку страхова премія була сплачена не в повному обсязі, тому що строк сплати наступної частини страхового платежу не наступив, Страховик має право зменшити суму страхового відшкодування на суму несплаченого страхового платежу.

Якщо страхова премія сплачена не в повному обсязі і при цьому існує заборгованість зі сплати страхової премії за відповідний період, Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування або достроково припинити Договір страхування згідно його умов.

Якщо інше не передбачено Договором страхування, Страховий захист діє протягом усього строку дії Договору страхування, окрім випадків зупинення дії страхового покриття через несплату Страхувальником чергової частини страхової премії (при сплаті Страхувальником страхової премії частинами) в обсязі та строки, встановлені Договором страхування:

  • якщо друга чи наступна частини страхової премії не надійшли в строки, визначені Договором страхування як строк сплати частини страхової премії, дія страхового покриття за Договором страхування (зобов’язання Страховика здійснити виплату страхового відшкодування в разі настання страхового випадку) зупиняється після завершення 24 години (за київським часом) дня, до якого Страхувальник має сплатити частину страхової премії згідно з умовами Договору страхування.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Цей страховий продукт не пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору.

Цей страховий продукт може бути додатковою страховою послугою як складовою одного пакета або договору до товару, роботи або послуги, що не є страховою (у тому числі, але не обмежуючись: до кредитного договору, договору лізингу, договору оренди тощо).
Інформація про страховий продукт, якщо такий продукт є додатковою страховою послугою (в якості складової одного пакету або договору) до інших товарів, робот або послуг, що не є страховими

Цей страховий продукт не пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору.

Цей страховий продукт може бути додатковою страховою послугою як складовою одного пакета або договору до товару, роботи або послуги, що не є страховою (у тому числі, але не обмежуючись: до кредитного договору, договору лізингу, договору оренди тощо).
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії Знижки та акційні пропозиції не передбачено
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії

Договір страхування може укладатися із поданням Страхувальником заяви на страхування, в якій зазначається перелік обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику при укладенні договору, та містити наступні дані:

  • вид тварин;
  • специфікація поголів’я тварин за віком, виробничим призначенням, кількістю, породою та вартістю;
  • план протиепізоотичних заходів (на запит Страховика);
  • схема профілактичних щеплень (на запит Страховика);
  • довідка ветеринарної служби, щодо благополуччя господарства по інфекційним хворобам.
  • інша інформація, яка має істотне значення для прийняття Страховиком рішення про укладення Договору страхування;

На підтвердження інформації, необхідної для укладання Договору страхування Страхувальник має надати Страховику документи (у тому числі з метою дотримання Страховиком вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення).

Інформація, що має істотне значення для оцінки страхового ризику, яку надає Страхувальник, у тому числі у заяві на страхування, має бути повною, достовірною та актуальною на дату укладання Договору страхування.
Читать больше

Договоры страхования заключаются на случай гибели, уничтожения, утраты, вынужденного убоя животных.

Что страхуется:

  • КРС
  • лошади
  • свиньи
  • овцы
  • птица

Страховые риски:

  • пожар, задымление, выделение сажи, коррозийного газа
  • удар молнии
  • взрыв
  • стихийные явления (ураган, шторм, град, ливневые дожди, давление снежного слоя, паводок, оползень, землетрясение, горные обвалы и сход лавин)
  • действие электрического тока
  • утопление
  • падение в ущелье
  • попадание под движущееся транспортное средство
  • нападение диких зверей и диких собак
  • укус змей или ядовитых насекомых
  • кража, грабеж, а также уничтожение, повреждение в результате попыток этих действий
  • отравление на естественном пастбище травами или химическими веществами
  • асфиксия
  • инфекционные болезни

Размер страховой суммы определяется по договоренности между Страховщиком и Страхователем в пределах балансовой, оценочной, рыночной стоимости застрахованных животных.

Размер страхового тарифа зависит от вида животных, размера выбранной франшизы и может колебаться в пределах 0,1-5,0 процентов от размера страховой суммы.

  • Заявление на страхование
  • Ветеринарная справка о благополучии по инфекционным болезням
  • Бухгалтерский отчет о стоимости животных

Программа позволяет компенсировать материальные затраты, связанные с гибелью и вынужденным убоем поголовья животных в результате действия стихийных явлений, несчастных случаев, инфекционных болезней.