Власників зброї

Страхування відповідальності власників зброї — обов'язкове страхування цивільної відповідальності громадян України, що мають у власності чи іншому законному володінні зброю, за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання цієї зброї.

Хто може виступати Страхувальником?

Страхувальниками можуть бути громадяни України, які володіють, зберігають або використовують:

  • бойову нарізну вогнепальну зброю армійських зразків або зброю, виготовлену за спеціальним замовленням,
  • вихолощену та навчальну зброю,
  • несучасну стрілецьку зброю,
  • мисливську нарізну вогнепальну зброю (карабіни, малокаліберні гвинтівки, комбіновані рушниці тощо);
  • мисливську гладкоствольну вогнепальну зброю,
  • спортивну вогнепальну зброю (спортивні пістолети, револьвери, гвинтівки, рушниці, призначені для використання в спортивних цілях тощо),
  • холодну зброю (арбалети, луки, мисливські ножі, катани, мечі, палаші, ятагани, фінські ножі, кортики, кинджали, багнети, багнети-ножі, які не перебувають на озброєнні військових формувань),
  • пневматичну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки калібру більш як 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, в яких снаряд (куля) приводиться в рух за рахунок стиснутих газів).

Страхувальниками можуть бути також громадяни, які на законних підставах зберігають та використовують зброю, власниками якої є юридичні особи (крім військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, суду та інших правоохоронних органів під час виконання ними службових обов'язків).

Що може бути застраховане?

Майнові інтереси, що не суперечать законодавству, пов'язані з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди життю, здоров'ю та/або майну фізичних і юридичних осіб, внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Ризики

Страховими ризиками, в результаті яких настає цивільно-правова відповідальність страхувальника, є смерть, інвалідність чи втрата працездатності фізичної особи, а також пошкодження (знищення) майна фізичної та/або юридичної особи внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Орієнтовна тарифна сітка

1 неоподаткований мінімум на 1 рік.

Страховий тариф установлюється у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що складає 17,00 грн. терміном на один рік незалежно від виду та кількості зброї в одного громадянина.

Таблиця тарифів:

Строк страхування Страховий платіж, грн.
Один рік

17,00

Два роки

34,00

Три роки

51,00

  1. при первинному отриманні дозволу - тільки паспорт;
  2. при продовженні та/чи перереєстрації - паспорт та дозвільний документ (номер та дата видачі)